Karşıyaka'da şok istifa

Karşıyaka'da şok istifa
Karşıyaka'da şok istifa
Ekonomik kriz nedeniyle bunalan, futbolcularının büyük bölümü serbest kalma noktasına gelen Karşıyaka'da, Başkan Cihan Büyükoral, görevinden ayrıldığını, olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı

İZMİR - Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Cihan Büyükoral, yönetime talip olan Taraftarlar Derneği’yle görüştükten sonra yönetim olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı. Taraftarlar Derneği’nin temsilcileriyle kulüp binasında görüşen Büyükoral, "Yıprandım. Başkanlıktan ayrılıyorum. En kısa sürede kongreye gideceğiz. Bu süreçte, kulübün ara transferde önünü açmak için imza yetkisini de pazartesiden itibaren sizlere devredeceğiz" dedi.

İzmir temsilcisinde genel kurulun üç hafta içinde toplanması bekleniyor. Hafta içinde 1 milyon TL’lik kaynak yarattıklarını belirten Taraftarlar Derneği’nin, eski yöneticilerden Fatih Diniz’e başkanlık teklifi yaptığı öğrenildi. Diniz’in, "Karşıyaka için göreve hazırım" yanıtını verdiği bildirildi. Taraftarlar Derneği Başkanı Taner Ütüklerli ve arkadaşlarının, camianın içinden isimlerin yer aldığı, geniş tabanlı bir yönetim oluşması için çaba sarf edecekleri belirtildi. Basketbol ve voleybol şubelerinin ne olacağı hakkında açıklama yapılmadı.(dha/ Ergin Karataş)