Karşıyaka'da Yılmaz Vural sesleri

Karşıyaka'da Yılmaz Vural sesleri
Karşıyaka'da Yılmaz Vural sesleri
Karşıyaka'da dün deplasmanda alınan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor mağlubiyeti sonrası teknik direktör Cüneyt Dumlupınar'la ipler koptu. Kulübün finansörü olan iş adamı Erdal Acar ve profesyonel şubede görev yapan yeğeni Devrim Acar'ın, Yılmaz Vural'la hem İstanbul'da hem de Gaziantep dönüşü Çeşme'de görüştüğü öne sürüldü.

Kariyeri boyunca toplam 25 takımda görev yaparak Türk futbolunun en gezgin teknik adamlarından biri olan Yılmaz Vural, Karşıyaka ile anlaşması durumunda 24 yıl sonra yeşil-kırmızılı kulübe dönmüş olacak.

Son olarak geçen sezon Kardemir Karabükspor'la küme düşme acısını yaşayan tecrübeli teknik adam, 1990-1991 sezonunda Karşıyaka'da 15 maçta görev yaptı. Vural bugüne dek çalıştırdığı 3 takımı Süper Lig'e çıkarırken 13 kez küme düşmekten kurtaramadı. Futbolculuk kariyerinde henüz 20 yaşında ayrıldığı Karşıyaka'ya 35 yaşında teknik sorumlu olarak dönen Cüneyt Dumlupınar ise kulüpteki geleceğiyle ilgili yorum yapmadı.

ACAR FUTBOLA PATRON OLUYOR

Karşıyaka'da yönetimle arası ligin ilk haftasından bu yana gergin olan Erdal Acar'ın sezonun kalan bölümünde futbol şubesinde daha aktif söz sahibi olacağı iddia edildi. Taraftarın geçen hafta yönetimle yaptığı görüşmeden sonra antrenmana giderek futbolculara sözlü teminat veren Acar, Gaziantep deplasmanını da izledi. Erdal Acar'ın futbol şubenin tüm sorumluluk ve maliyetini üstlenmesi bekleniyor. Yönetim ve Acar arasında bu konuda henüz resmi bir görüşme ve protokol yapılmadı. (Ajansspor)