"Karşıyaka'nın işi daha zor"

"Karşıyaka'nın işi daha zor"
"Karşıyaka'nın işi daha zor"
Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Pınar Karşıyaka karşısında kadro derinliği ve oyuncu kaliteleriyle kazandıklarını söyledi.

İSTANBUL (AA) - Nedim Karakaş, karşılaşmaya Pınar Karşıyaka'nın iyi başladığını belirterek, "Biz belki oyunun başında ilk maçta kazandığımız farklı skor nedeniyle biraz rehavete kapıldık. Ancak ilerleyen dakikalarda tekrar işin ciddiyetinin ve serinin zor olacağının farkına vardık. Kadro derinliğimiz ve oyuncu kalitemizle maçı lehimize çevirdik" diye konuştu.

İkinci periyotta geriden gelip 34-31 öne geçtiklerinde üst üste hatalar yaptıklarını kaydeden Karakaş, "Geriden gelip 34-31 öne geçtikten sonra 44-34 geriye düşmememiz lazımdı. Çabuk toparlanıp devreyi bir sayı geride bitirdik. İkinci devrede sahaya kadro derinliğini ve oyuncu kalitesini yansıtarak, son periyotta farkı 19 sayıya kadar çıkardık. Oynadığımız iki maçı da unutmak zorundayız. Son maçı kazanıp, seriyi 3-0 ile kapatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada 5'te 4 iki sayılık, 11'de 8 üç sayılık isabetle 32 sayı atan Pınar Karşıyakalı Can Altıntığ'ı tebrik eden Karakaş, "Bu sene birçok maçta bu başımıza geldi. Dün de onun bir örneğini gördük. Can Altıntığ dün benim bildiğim kadarıyla kariyer rekorunu kırdı. Onu da gösterdiği başarıdan dolayı tebrik etmek lazım" dedi.

"Karşıyaka'nın işi daha zor"

Nedim Karakaş, seride 2-0 öne geçtiklerini hatırlatarak, "Karşıyaka'nın bundan sonra işi daha zor. Fenerbahçe Ülker'i Türkiye 'de hiçbir takımın üst üste 3 maçta yenebileceğini tahmin etmiyorum. Hemen hemen imkansıza yakın bir durum. O bakımdan yolumuza devam edeceğiz. Finale adımızı yazdıracağız" değerlendirmesinde bulundu.

Pınar Karşıyaka'nın bu sezon normal sezonda ligin en başarılı iki takımından biri olduğunu dile getiren Karakaş, "Bana göre yılın takımı Uşak Sportif. Ondan sonra en başarılı takım normal sezon için Pınar Karşıyaka. Diğer başarılı takım da normal sezonu iki mağlubiyetle kapatan Banvit. Bence normal sezonda ligin en başarılı takımları bunlar" diye konuştu.

"Batista'nın yumruk atması cezasız kaldı"

Karakaş, dünkü maçın ilk yarısında oyuncular arasında yaşanan gerginliğin Pınar Karşıyakalı oyuncu Batista'nın Preldzic'e yumruk atmasıyla başladığını kaydetti.

"Bizim oyuncularımızın gerginliğe sebebiyet verecek herhangi bir davranışları olmadı" diyen Karakaş, şöyle devam etti:
"Ancak Batista'nın gereksiz yere Preldzic'e yumruk atması, hakemlerin bunu gözden kaçırması, cezasız kalması maalesef oyunun gerilmesine sebebiyet verdi. Sadece bu maçla ilgili söylemiyorum. Perdelemelerde Batista ve onun gibi davranan oyunculara bizim ligimizde hücum faul çalınmıyor. Bunların çalınması gerekiyor. Avrupa kupalarında çalınıyor, bizde kuralın özü uygulanmıyor. Hakemler pozisyon pozisyon inceleyip değerlendirmeleri lazım. Batista'nin topun olmadığı pozisyonda gidip Preldzic'e vurması, hem seyirciyi hem de oyuncuları sinirlendirdi."

Pınar Karşıyaka seyircisine övgü

Nedim Karakaş, üçüncü maçın rakip takımın cezası nedeniyle kadınlar ve çocuklara oynanacak olmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Türkiye'de basketbolu bilerek izleyen ve takımına büyük destek veren tek bir basketbol seyircisi var; Karşıyaka seyircisi. Hem rakip takım üzerinde hem hakemler üzerinde büyük baskı oluşturuyorlar. Bu baskı, zaman zaman aşırıya kaçıp küfürler olmadığı sürece basketbol açısından iyi bir ortam. Ancak bazen de sinirlerine hakim olamayıp, olaylar kontrollerinden çıkıp, kendilerine ve takımlarına da zarar veriyorlar. Biz kadın veya erkek seyirci ayırmadan gidip oynayacağız. İzmir'deki Karşıyakalı bayan taraftarının ses tonları farklı olsa da en az erkekler kadar bir etki yaratmaya çalışacaklarına inanıyorum."