Karşıyaka'ya SGK darbesi!

Karşıyaka'ya SGK darbesi!
Karşıyaka'ya SGK darbesi!
İzmir'in başarılı kulübü Karşıyaka, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) "Borcu yoktur" belgesi alamadığı için 18 yeni transfere lisans çıkaramadı.

İZMİR - Mayıs ayında Transfer Tescil Talimatı'nı değiştiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbol ailesi ve devlet dairelerine kesinleşmiş borcu olan kulüplerin transferlerinin tescil edilmeyeceğini açıklamıştı.

Vergi borcunu daha önce taksitlendiren yönetim, SGK borçlarını da geçen yıl Torba Yasa kapsamında yapılandırmıştı. Yapılandırmaların ardından yönetim, yeni transferlere lisans çıkarmak için Vergi Dairesi'nden TFF'nin bu yıl şart koştuğu temiz kağıdını aldı. SGK ise 900 bin TL'lik ödenmeyen güncel borç yüzünden kulübe, "Borcu yoktur" kağıdı vermedi.

Şampiyonluk hedefiyle bir kadro kuran Karşıyaka, bu gelişmenin ardından Cumartesi günkü Adana Demirspor deplasmanı öncesi sadece geçen sezondan kalan gençler Ali Kemal, Ali Say, Erhan ve Cenk Özbey'in lisanslarını yeniledi.

İzmir milletvekillerinden yardım isteyen yöneticiler, SGK'nın kapısını aşındırmaya başladı. SGK, iki sezon önce de alacakları nedeniyle kulübün Futbol, Basketbol ve Voleybol Federasyonu'ndaki gelirlerine haciz koymuştu. Yöneticiler, ligin başlamasına saatler kala yeni transferlerle lisans çıkaramama tehlikesi karşısında kamp döneminde A takımdan elenen Hakan Kuş, Emircan, Bartu, Battal gibi altyapıdan gelen gençlere ulaşmaya çalışıyor.

Yenilere lisans çıkmaması durumunda, gençler apar topar sağlık kontrolünden geçirilip sözleşme imzalanacak ve Adana deplasmanına götürülecek. Ergin KARATAŞ (DHA)