Kartal 2007'ye yeni yüzlerle girdi

Beşiktaş, 12 günlük iznin ardından Turkcell Süper Lig'in ikinci yarı hazırlıklarına dün başladı ve akşam saatlerinde kamp için Antalya'ya vardı. Sabah antrenmanına Brezilyalı futbolcular Kleberson, Nobre, Bobo ve Ricardinho katılmazken...

ANTALYA - Beşiktaş, 12 günlük iznin ardından Turkcell Süper Lig'in ikinci yarı hazırlıklarına dün başladı ve akşam saatlerinde kamp için Antalya'ya vardı. Sabah antrenmanına Brezilyalı futbolcular Kleberson, Nobre, Bobo ve Ricardinho katılmazken, sakatlıkları süren Delgado ve Mustafa Doğan takımdan ayrı çalıştı. Omzundaki sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Gökhan Zan da dünkü antrenmanda takımla birlikte çalıştı. Brezilyalı oyunculardan Ricardinho ve Bobo takımla birlikte Antalya'ya giderken bavulları kaybolan Nobre kafilede yer alamadı. Kleberson'un ise bugün İstanbul'da olmasının beklendiği açıklandı.
Sabah yapılan idmanın konukları vardı. Eski kaptan Tayfur Havutçu, Zeki Önatlı'nın yerine antrenörlük görevine başladı. Sinan Serhatlıoğlu'nun görevden alınmasının ardından yeni tercüman Orkun Erol da idmana katılan bir başka isimdi. Önatlı'nın İzleme Komitesi'nde çalışacağı, eski tercüman Serhatlıoğlu'nun da kulüp içinde görevlendirileceği ifade edildi.
Tayfur: Yuvaya döndüm
Tayfur Havutçu, "Yuvama döndüğüm için mutluyum" derken antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendisi için heyecanlı bir gün olduğunu kaydeden Tayfur, "Futbolcu olarak bırakmıştım antrenör olarak geri döndüm. İlk antrenörlüğümün burada olması nedeniyle de ayrıca mutluyum" diye konuştu. Havutçu, hedefinin Beşiktaş'ın başarısı için mücadele etmek olduğunu kaydederek, "Böyle bir teklif gelince faydalı olacağıma inandığım için teklifi kabul ettim. İnşallah 2007'de başarıyı hep birlikte yakalarız" dedi. Takımda beraber oynadığı arkadaşlarının bulunduğunu anlatan Havutçu, şunları söyledi: "Ayrıca yeni genç arkadaşlarımız da var. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Görevim hocaya yardımcı olmak, hocayla arkadaşlar arasında köprü kurmak. Hocayı iyi tanıyorum. O yüzden başarılı olacağıma inanıyorum."
'Bu bir kan değişikliği'
Sabah idmanını izleyip futbolcular ve teknik ekiple bayramlaşan genel sekreter Kenan Öner ise hazırlıklar ve ikinci yarıyla ilgili şunları söyledi: "Kampta çok iyi çalışarak ikinci yarıya hazır bir şekilde girmek arzusundayız. İlk yarı itibarıyla çok şanssız maçlar yaşadık ve bunların neticesinde puan kayıplarımız oldu. UEFA Kupası'ndan elenmemizin ardından bütün enerjimizi ve konsantrasyonumuzu artık lige, kupaya vereceğiz. Transfer konusuna gelince, sadece transfer yapmış olmak için bir oyuncu almayacağız. Bu konuda çok dikkatli ve özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok gerekli olmadığı sürece herhangi bir takviye yapma düşüncesi şu an için görünmüyor. Teknik kadrodaki değişikliğe gelince, bu bir kan değişikliğidir. Kulüp içerisinde yapılan bir rotasyondur. Bazı arkadaşlarımızın görev değişiklikleri olmuştur. Kendi bünyemizde profesyonel yaşantılarını sürdürecek olan arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum." (Spor Servisi)