Kartal bu sezon daha 'Sağlam'

Beşiktaş'ta sezon başında teknik direktörlüğe getirilen Ertuğrul Sağlam, Turkcell Süper Lig'de kendisinden önce görev yapan Jean Tigana, Rıza Çalımbay ve Vicente Del Bosque'den daha başarılı bir performans ortaya koydu.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta sezon başında teknik direktörlüğe getirilen Ertuğrul Sağlam, Turkcell Süper Lig'de kendisinden önce görev yapan Jean Tigana, Rıza Çalımbay ve Vicente Del Bosque'den daha başarılı bir performans ortaya koydu. Sağlam yönetimindeki Beşiktaş, ligde 16. haftalar itibariyle son dört sezonun en başarılı dönemini yaşıyor. Bu sezon 16 maç sonunda toplam 31 puan toplayan Siyah-Beyazlılar, geçen sezon aynı sürede Tigana ile 26, ilk dokuz haftasında Çalımbay'ın görev yaptığı, daha sonra da Tigana'nın göreve geldiği 2005-06 sezonunda 25, Del Bosque ile de 2004-05 sezonunda 26 puan toplayabilmişti.
Beşiktaş, 16 hafta sonunda 31 puan toplayıp 35 puanlı lider Galatasaray'ın dört puan gerisinde kalarak ligin zirvesinden de kopmadı. Siyah-Beyazlılar, geçen sezon 16 hafta sonunda 34 puanlı lider Fenerbahçe'nin 8, 2005-06 sezonunda 42 puana sahip lider Fenerbahçe'nin 17, 2004-05 sezonunda da 40 puanla yine lider olan Fenerbahçe'nin 14 puan gerisinde kalmıştı.
Gol sayısında azalma var
Ertuğrul Sağlam döneminde Beşiktaş gol yollarında sıkıntı yaşarken, değerlendirmeye alınan son dört sezondaki en düşük gol oranına sahip oldu. Genç çalıştırıcının döneminde 16 maçta 20 gol atabilen 'Kara Kartal', geçen sezon 21, 2005-06 sezonunda 24, 2004-05 sezonunda ise 34 gol atmıştı. Yenilen goller bakımından ise Siyah-Beyazlılar, Turkcell Süper Lig'de son dört sezon içindeki en az gol yedikleri dönemi yaşıyor.
Öte yandan, Ankaragücü'nü yenerek 16. haftayı üç puanla kapayan Beşiktaş, Vestel Manisaspor ile oynayacağı ilk yarının son maçının hazırlıklarına bugün başlayacak. Dünü dinlenerek geçiren Siyah-Beyazlılar, akşam saatlerinde Nevzat Demir Tesisleri'nde toplanıp daha sonra da haftanın ilk çalışmasını yapacak. Bu arada, Ankaragücü maçında sakatlanan Serdar Kurtuluş'un, Vestel Manisaspor karşılaşmasında forma giyemeyeceği belirtildi. (Spor Servisi)