Kartal Doğu'dan yükseldi

Ligde finişe yaklaşılırken Beşiktaş, hayati öneme sahip 'Doğu' seferinin ilk ayağında Malatyaspor'u zor da olsa geçmeyi başardı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

MALATYA - Ligde finişe yaklaşılırken Beşiktaş, hayati öneme sahip 'Doğu' seferinin ilk ayağında Malatyaspor'u zor da olsa geçmeyi başardı. Siyah-Beyazlı takımda Sergen, geçen haftaki Denizlispor maçında olduğu gibi takımı sırtlayan isim oldu. Takımının ilk golüne bir serbest atışta imza koyan Sergen, Kaan Dobra'nın attığı ikinci golün de pasını verdi.
Maç sonrasında sesi kısık olan Rumen teknik direktör Mircea Lucescu, medya mensuplarına bir açıklama yapmazken, antrenör Feyyaz Uçar, Lucescu'nun maç günleri çok bağırdığı için sesinin kısık olduğunu belirtti. Oyun genelinde, özellikle başlarda iyi oynadıklarını belirten Uçar, 90 dakika sonrasında şöyle konuştu: "Defansta fazla hata yapmadık. Ancak oyunun uzayan dakikalarında Malatyaspor biraz daha etkiliydi. Maçın sonuna doğru biraz konsantrasyonumuzu kaybettik. Bunun futbolcuların biraz da hafta ortasında yapacağımız Diyarbakırspor maçını düşünmeleriyle ilgisi olabilir. Malatyaspor ligin en iyi takımlarından. Organize oynuyorlar. Forvette tehlikeli oyuncuları var. Bizi zaman zaman zor duruma düşürdüler. Ancak oyun genelinde biz üç puanı almak için gereken herşeyi yaptık ve yolumuza devam ediyoruz."
Sergen Diyarbakır'da yok
Karşılaşmanın yıldızı olmasına karşın gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Sergen Yalçın ise, Beşiktaş'ın şampiyonluk yolunda çok önemli bir galibiyet aldığını söyledi. Sergen, "Sezon başı ve devre arası kamplarına sakatlığım yüzünden katılamadım. Ancak şu an daha iyiyim. Yine ağrılarım var ama oyunumu eskisi gibi olumsuz etkilemiyor. Bizim için bir haftada yapacığımız maçlar şampiyonluk yolunda kaderimizi belirleyecekti. İlkini kayıpsız geçtik. Diyarbakır'da arkadaşlarım beni asla aratmaz ve galip gelirler. Pazar günü ise Fenerbahçe'yi İnönü'den puansız göndereceğiz. Başarımız bana ya da başka bir oyuncuya maledilemez. En önemlisi bizim takım olma özelliğimiz. Elbette benden beklentiler büyük bunları yerine getiriyorum" dedi.
Öte yandan Ali Eren, Ronaldo ve Zago'dan kurulu Beşiktaş savunması ortaya koyduğu başarılı futbol ile teknik heyetten tam puan aldı. Teknik patron Lucescu'nun maç sonrası soyunma odasında bu üç oyuncunun tek tek elini sıkıp perfonrmanslarından dolayı tebrik ettiği öğrenildi. Ali Eren, "Yedek kalmayı sorun etmeden her maç oynayacak gibi kendimi hazır tuttum. Formamı kolay kolay bırakmam" şeklinde görüş bildirdi.