Kartal eleştiri istemedi

Beşiktaş İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren, Gençlerbirliği maçında İlhan'ın attığı ilk gol için yapılan fair-play dışı davranış eleştirilerine sert çıktı.

İSTANBUL - Beşiktaş İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren, Gençlerbirliği maçında İlhan'ın attığı ilk gol için yapılan fair-play dışı davranış eleştirilerine sert çıktı. Düren şöyle konuştu: "Gençlebirliği yönetiminin yaptığı eleştirileri kabul etmiyoruz. Bizi eleştirenler önce kendi oyuncularına baksınlar. Bu kadar acımasızca tekme atabilen futbolcularına çeki düzen versinler" diye konuştu.
Yapılan eleştirilerin yenilen gole mazeret bulmadan başka bir şey olmadığını ileri süren Düren şöyle konuştu: "Değil maçı seyredenler, Gençlerbirliği oyuncularının bile kalecilerinin ne yapmak istediğini anlamadığı bir pozisyon yaşandı. Böyle bir durumda futbolcumuzun centilmenlik dışı davrandığını ileri sürmek, böylesine basit bir hata yüzünden yenilmiş olan gole mazeret bulmak çabalarından başka bir şey değildir." Bu arada kırmızı kartla oyundan atılan Emre Aşık'a kulüp tarafından herhangi bir ceza verilmeyeceği açıklandı.
Takım kaptanı Tayfur, Gençlerbirliği gibi güçlü rakipten kritik bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Ligde kayıpsız yolumuza devam ediyoruz. Bir zorlu engeli daha aştık. Aynı tempoyu sezon sonuna kadar sürdürüp yine ipi göğüsleyen taraf olmak istiyoruz" diye konuştu. Cordoba'nın performansını öven kaleci antrenörü Datçu da şöyle konuştu:
"Gençlerbirliği önünde yaptığı inanılmaz kurtarışlarla takıma galibiyeti getiren isim oldu. Beşiktaş ona çok şey borçlu. Tam bir profesyonel, her idmana sanki futbola yeni başlamış bir sporcu gibi aynı disiplinle çıkıyor." (Spor Servisi)