Kartal 'en iyi takımlar'da 42 basamak yükseldi

Şampiyonlar Ligi üçüncü tur ön elemesinde Zürih'i eleyerek grup aşamasına kalan Beşiktaş, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun IFFHS değerlendirmesinde, ağustos ayı sonu itibarıyla 42 sıra birden yükselerek 32. sıraya çıktı.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi üçüncü tur ön elemesinde Zürih'i eleyerek grup aşamasına kalan Beşiktaş, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun IFFHS değerlendirmesinde, ağustos ayı sonu itibarıyla 42 sıra birden yükselerek 32. sıraya çıktı.
Ligimizin diğer devlerine gelince... 1 Eylül 2006 ile 30 Ağustos 2007 tarihleri arasını kapsayan değerlendirmede, 11 sıra yükselen Fenerbahçe Cucuta ve Gremio'yla birlikte 35. sırayı paylaştı. Beş basamak atlayan Galatasaray ise Cruzeiro ve Estudianste'le birlikte 109. sırada yer aldı.
IFFHS'nin 'Dünyanın en iyi futbol takımları' sıralamasında, Sevilla ilk sıradaki yerini korudu. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grubundaki rakibi Liverpool, Milan'la birlikte 7'nciliği paylaşırken, Fenerbahçe'nin rakibi Inter ise kendine 10. sırada yer buldu. (Spor Servisi)