Kartal hem turu hem rövanşı

Kupa maçlarının kaçınılmaz yazgısı bu olsa gerek. Kar, kış ve kıyamet kupa maçlarını bekler genelde. Bir yandan soğuk, diğer yanda boş tribünler.
Haber: ASENA ÖZKAN / Arşivi

Kupa maçlarının kaçınılmaz yazgısı bu olsa gerek. Kar, kış ve kıyamet kupa maçlarını bekler genelde. Bir yandan soğuk, diğer yanda boş tribünler. Biz alıştık, alışamayanlar da zaman kabullenecekler zorunlu. Sahadaki futbol şifresiz kanaldan ekrana yansıdığı için, kimin nerede nasıl oynadığını yanlı yansız herkes gözlemleyebilir. Benim ki, futbolun değil, aklıma takılanların yansıması olacak! Tribünlerin bağırışları işe yaramadı, Ahmet durmadı gitti. Uzunca bir aradan sonra Beşiktaş yönetimi, ardından da tribünler, 'gerçek' ile yüzleşme şansını yakaladı. Ahmet Dursun'a bugüne değin tanınan şansın minicik bir bölümü Serdar'a yansımış olsaydı neler olurdu?
Dün gece gördük ki, Ahmet Dursun Beşiktaş'ı için için kemirip durmuş. Sahte deparları, toptan korkması, bir türlü konsantre olamayışı Beşiktaş'a öylesine zarar vermiş ki... Tek istemim Ahmet Dursun'a tanınan şansın
İkinci Lig'de sıradan 'Golcü' kimliğine sahip oyuncuya tanınmasıydı. Serdar'a gülen şans olmadı zaten onun hakkıydı. Önce Akçaabat Sebatspor maçında ardından da dün gece İnönü'de ileri uçta görev yapan Serdar takımını yengiye götüren isim oldu. Ne yazık ki yaşamda; 'Keşke öyle yapmasıydım' serzenişde bulunma lüksümüz yok. Geç oldu ama bence Beşiktaş için en iyisi oldu. Siyah-Beyazlı ekibin sözde golçüsü Ahmet Dursun gitti yerine Serdar geldi. Dileğimiz futbol oynama isteminin kalıcı olması. Bir diğer Ahmet'ten de sözetmeli. Hassan olandan... Ahmet Hassan, 'Garson' bedende kaldı gibi geliyor bana. Ne erkeğin bir numarası oluyor ne de çocuğun üç numarası. Biraz daha gelişirse erkek bedeninin bir numarasını giyecek ama beslenmesine dikkat etmesi şart.
Rakibi kutlamak gerek
Bu tip maçlarda ne yazık ki kurgu büyük takımın üzerinedir. Sanki sahada rakip yoktur da tek oynayan İstanbul takımıdır. Kocaelispor'u tebrik etmek gerekli zira buz gibi İnönü gecesinde sergiledikleri futbol savunmaya yönelik değildi. Tek ayaklı kupa maçında doğal olarak değerlendirilebilir ama karşılaşmanın penaltı atışlarına gitmesi için de çabalayabilirlerdi. Beşiktaşlıların Kocaelispor ile hoş olmayan bir kupa finali anımsamaları da belleklerde durmakta zaten.
Lucescu adilane dağıtımı ile ligde oynama şansı bulamayanların tümüne forma dağıttı dün gece. Doğrusu gençlerin de buna fazlasıyla gereksinimi vardı. Beşiktaş kupanın ilk ayağını sorunsuz ve de kazançla aşmayı bildi. Kazanç Serdar, yitirilen Şampiyonlar Ligi'nden geleceği varsayılan İsviçre frankları ama en büyük kazançları artık Ahmet Dursun'un 'Karın ağrısı'nı çekmeyecek olmaları. En büyük alkış kime? Tabii ki soğuk havayı ısıtan Beşiktaş yandaşına. Hakları nasıl ödenir bilinmez ama tüm futbolcular Ahmet Dursun örneğini asla unutmamalılar.