Kartal iki de sakat verdi

Dün Marsilya karşısında Beşiktaş'tan iki oyuncu sakatlandı. Serdar Kurtuluş, 25. dakikada yerini İbrahim Kaş'a bırakırken Ricardinho da 44. dakikada Cisse'nin...

  • Dün Marsilya karşısında Beşiktaş'tan iki oyuncu sakatlandı. Serdar Kurtuluş, 25. dakikada yerini İbrahim Kaş'a bırakırken Ricardinho da 44. dakikada Cisse'nin darbesi sonucu oyunu terk etmek zorunda kaldı.
  • Dünkü mücadeleye Türk taraftarlar ilgi gösterdi. Avrupa'nın çeşitli yerlerinde yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra Türkiye'den gelen Beşiktaşlı taraftarlar da tribünde Siyah-Beyazlı takımı destekledi. Beşiktaşlı taraftarlar, Veledrome Stadı'nda kendilerine ayrılan 2 bin 600 kişilik tribünde Beşiktaşı desteklerken, bazı Türk vatandaşları da karşılaşmayı Olympique Marsilya taraftarları arasında izledi. Bu arada
    Siyah-Beyazlı taraftarlar, maçtan saatler önce şehrin merkezinde coşkulu tezahüratlar yaparak mücadelenin atmosferini yaşamaya başladılar.
  • Beşiktaş'ta geçmiş dönemlerde forma giyen ve oynadığı kısa süre içinde Siyah-Beyazlı taraftarların büyük sevgisini kazanan Pascal Nouma da karşılaşmayı tribünden izledi. Nouma'nın tribüne gelişi sırasında tribündeki bazı Türk taraftarlar kendisine büyük ilgi gösterdi. Taraftarların yanına giden Nouma, Türk bayrağını tutarak fotoğraf çektirdi. Bu arada Beşiktaş'ta geçen sezon sonunda görevi bırakan Fransız teknik direktör Jean Tigana da karşılaşmayı izledi. Fransız çalıştırıcı, Türk basın mensuplarının röportaj talebini geri çevirdi.
  • Ertuğrul Sağlam, Marsilya karşısında teknik direktör olarak ilk Şampiyonlar Ligi heyecanını yaşarken, Beşiktaş'ın başında ligde görev yapan ilk Türk teknik adam olarak da tarihe geçti.
  • Beşiktaş'ın grubundaki diğer maçta Porto'yla Liverpool 1-1 berabere kaldı. Diğer maçlarda sonuçlar şöyle: B Grubu: Chelsea-Rosenborg: 1-1, Schalke-Valencia: 0-1, C Grubu: Olympiakos-Lazio: 1-1, Real Madrid-Werder Bremen: 2-1, D Grubu: Milan-Benfica: 2-1, Shakhtar Donetsk-Celtic: 2-0.