Kartal ilk galibiyete uçtu

Şampiyonlar Ligi'nde yarın Lazio ile karşılaşacak olan Beşiktaş, bu maçın İstanbul'daki son idmanını Nevzat Demir Tesisleri'nde basına kapalı olarak yaptıktan sonra, dün akşamüzeri Roma'ya uçtu.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi'nde yarın Lazio ile karşılaşacak olan Beşiktaş, bu maçın İstanbul'daki son idmanını Nevzat Demir Tesisleri'nde basına kapalı olarak yaptıktan sonra, dün akşamüzeri Roma'ya uçtu. Ayak bileğinde sakatlığı bulunan Kaan Dobra dışında tam kadro İtalya'ya giden Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu'nun, Konyaspor karşısında oynatmadığı Cordoba, İlhan Mansız ve Giunti'ye Lazio maçında yer vermesi bekleniyor. Siyah-Beyazlı ekipte, Şampiyonlar Ligi'nde alınan puanlar karşılığındaki tüm prim alacakları oyunculara dağıtılırken, Lazio'dan alınacak galibiyet için de 25'er bin dolar ödeme yapılması kararlaştırıldı.
Yarınki maçta Alman hakem Markus Merk düdük çalacak. Merk'in yardımcılıklarını Jan Hendrik Salver ve Christian Schraer yapacak. Mücadelenin dördüncü hakemi ise Thorsten Kinhöfer. Şampiyonlar Ligi'nde bugüne dek 27 maç yöneten ve 1992 yılından bu yana FIFA kokartı takan 42 yaşındaki deneyimli Alman hakem diş hekimi olarak görev yapıyor. Merk, 1997 yılında Avrupa Kupa Galipleri Kupası, geçen sezon da Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçlarını yönetti. Daha önce bir çok Türk takımının maçını yöneten Merk, Beşiktaş'ın ise ilk kez bir karşılaşmasında görev yapacak. (Spor Servisi)