Kartal ilk sınavında yüksekten uçtu

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kasımpaşa ile yaptığı karşılaşmadan 6-1 galip ayrıldı. Dün iki grup halinde çalışan Beşiktaş'ta...

İSTANBUL - Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kasımpaşa ile yaptığı karşılaşmadan 6-1 galip ayrıldı. Dün iki grup halinde çalışan Beşiktaş'ta bir grup antrenman yaparken takımın yarısı Kasımpaşa maçında yer aldı. Nevzat Demir Tesisleri'nde oynanan maçta Beşiktaş genç oyuncularına ağırlık verdi ve 12 ve 55. dakikalarda Aydın, 26'da penaltıdan Gökhan Güleç, 70'de Can, 80'de Serdar Kurtuluş ve 85'te Mehmet Yozgatlı'nın golleriyle karşılaşmayı 6-1 kazanmasını bildi. Kasımpaşa'nın tek sayısını 20'de Alparslan kaydetti. Yeni transferlerden Atilla ilk 45 dakika kaleyi korurken, Mehmet Yozgatlı 70'te oyuna dahil oldu. Milli futbolcularla sakatlıkları geçtikten sonra takımla çalışmalara başlayan Burak ve Baki antrenman yaparken, Şili Milli Takımı'nda bulunan Tello, tedavileri süren Murat ve Nobre çalışmada yer almadı.
Öte yandan Beşiktaş, bugün öğleden sonra yurtdışı hazırlık kampı için Avusturya'ya gidecek. Seefeld bölgesinde gerçekleştirilecek 14 günlük kampta Siyah-Beyazlılar dört hazırlık maçı oynayacak. (Spor Servisi)