Kartal kalesinde gençlik harekâtı

Beşiktaş'ta yaşanan kaleci krizinin ardından gözler iki genç isme, Erdem Köse ve İrfan Sezgin Selçuk'a çevrildi. Vedran Runje'nin Sakaryaspor maçı sonrası...

İSTANBUL - Beşiktaş'ta yaşanan kaleci krizinin ardından gözler iki genç isme, Erdem Köse ve İrfan Sezgin Selçuk'a çevrildi. Vedran Runje'nin Sakaryaspor maçı sonrası yaptığı uygunsuz hareketler sonrası tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi, yedek kaleci Murat Şahin'in de sakatlığının bulunması nedeniyle bu iki isim dünkü idmanda yer aldı.
Bu sezon Beşiktaş'ın tüm maçlarında forma giyen Hırvat Runje, antrenman sırasında genç kalecilerle yakından ilgilendi. Antrenmanın ilk bölümünde üç kaleci, kaleci antrenörü Erdinç Erol yönetiminde çalışırken, Runje sık sık genç kalecilere uyarılarda bulunarak, yapmaları gereken hareketleri gösterdi.
1990 doğumlu Köse, bu sezon PAF Ligi'nde yedi maçta görev yaparken dört gol yedi. 1989 doğumlu Selçuk ise aynı ligde 15 maçta forma giyip, kalesinde 19 gol gördü. Profesyonel sözleşmesi bulunmayan Köse'yle bugün profesyonel sözleşme imzalandı. Antrenman sırasında Gökhan Zan, bir ara Runje'den kaleci eldivenlerini alarak, "Sen yoksan ben kaleye geçerim" diye espri yaptı.
Murat'ın oynaması çok zor
Küçük de olsa Antalyaspor maçında oynama ihtimali bulunan Murat Şahin ise fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Kulüp doktoru Ayhan Optur, tecrübeli eldivenin Antalyaspor maçında forma giymesinin zor olduğunu ifade ederek, "Yarın (bugün) yapacağımız kontrollerden sonra Antalyaspor maçında forma giyip giyemeyeceğine karar vereceğiz" dedi. Murat Şahin 8 Nisan'dan bu yana idmanlara çıkmıyor.
Dünkü antrenmanda, futbolcular pas çalışmasının ardından, savunma ve hücum varyasyonları çalıştı. Siyah-Beyazlı futbolcular, çift kale maçla antrenmanı tamamladı. Sakatlıkları bulunan kaptan İbrahim Üzülmez ve Mustafa Doğan kondisyoner eşliğinde çalışırken, Ali Güneş ve Koray da takımdan ayrı idman yaptı. Koray'ın bugün takımla birlikte çalışacağı açıklandı. (Spor Servisi)Ceyhanspor'dan Beşiktaş'a...
Vedran Runje ve Murat Şahin'in durumlarında bir değişiklik olmazsa, büyük ihtimalle Antalyaspor maçında Beşiktaş kalesinde İrfan Sezgin Selçuk olacak. 3. Lig 1. Grup takımlarından Ceyhanspor'da oynarken geçen sezon Beşiktaş'a transfer olan genç kaleci sevincini babasıyla paylaştı. Selçuk, Ceyhanspor'un eski kalecilerinden olan babası Halit Selçuk'u telefonla arayarak müjdeyi verdi. Baba Selçuk, "Haberi kendisinden aldığımda önce baba olarak, sonra da Ceyhan adına büyük gurur yaşadım" dedi.