Kartal, üç vakte kadar transfer bekliyor

Beşiktaş Kulübü'nün 2007 yılı ikinci olağan Divan Kurulu Toplantısı yapılırken, kulüp genel sekreteri Kenan Öner, defans ve forvete birer yabancı oyuncu arayışında olduklarını, 24 Temmuz'a dek en azından bir transferi bitireceklerini söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü'nün 2007 yılı ikinci olağan Divan Kurulu Toplantısı yapılırken, kulüp genel sekreteri Kenan Öner, defans ve forvete birer yabancı oyuncu arayışında olduklarını, 24 Temmuz'a dek en azından bir transferi bitireceklerini söyledi.
Genel sekreter Öner, altı futbolcuyu kadrolarına kattıklarını ifade ederek, "Hocamızın isteğiyle şu anda defansa ve forvete birer yabancı futbolcu arıyoruz. Görüşmeler var. 24 Temmuz'a kadar UEFA'ya futbolcu listesini vermek lazım. En azından birini bitirmek istiyoruz bu tarihe kadar. Bize faydalı olacak oyuncu almak istiyoruz. Acele etmiyoruz ama üç-dört gün içinde bir tane alacağız."
Kulübün borçlarına da değinen genel sekreter Öner, başkana olan borcun 41 milyon 900 bin YTL, toplam borcun ise 71 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Siyah-Beyazlı yönetici, transferler için 2 milyon avroya yakın para ödediklerini, buna rağmen borçların artmadığını ve 4-5 milyon dolarlık azalma olduğunu kaydetti.
Divan Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Piroğlu, ilk altı aylık döneminde başkan ve üyelerine olan borçların yüzde 26 civarında arttığını belirterek, "Giderek artan borç yükü gelecek için rakamların daha da büyüyeceği endişesini beraberinde getirmektedir" dedi.
'Alt yapı ne işe yarar?'
Divanda zaman zaman tartışmalar yaşandı. Üyelerden Bayram Yağcı, 4 milyon dolara üç kalecinin alınmasını eleştirerek, "Hadi Hakan genç ve yetenekli bir kaleci. Rüştü de takıma ağabeylik yapacak biri. Ama altyapıda üçüncü kaleci yok muydu? O zaman altyapıda kaleci antrenörleri niye var?" dedi Öte yandan, Avusturya kampını tamamlayan futbol takımı, dün İstanbul'a döndü. (Spor Servisi, aa)