Kartal'a 1.3 milyon TL'lik şok!

Kartal'a 1.3 milyon TL'lik şok!
Kartal'a 1.3 milyon TL'lik şok!
Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzalanan fizyoterapist, Aralık'ta iş akdi sona erdirilince mahkemeye gitti. Kulüp dev bir tazminat ödeyebilir.

Siyah-beyazlılarda uzun süredir fizyoterapist olarak görev yapan Adem Çalı’nın, yaklaşık 1.5 milyon TL tazminat talebiyle kulübü mahkemeye verdiği ortaya çıktı.

Kartal'dan Gomis sürprizi


Eurosport Türkiye 'nin haberine göre; sezon başları destek personeliyle 1 yıllık sözleşme imzalanmasına karşın Önder Özen, kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık ve Adem Çalı’nın da içinde olduğu sağlık ekibiyle 3 yıllık mukavele yaptı. Ancak Çalı’nın Aralık ayında akdinin sonlandırılması kararı verildi.

3 yıllık sözleşmesi olması nedeniyle Ümraniye’ye gitmeye devam eden ancak takımla kampa götürülmeyen Çalı, yasal haklarını güvence altına alabilmek adına konuyu avukata taşıma kararı aldı.

'İkinci Dünya Savaşı'nda değiliz'


900 BİN TL'LİK MESAİ

Çalı'nın avukatı, 6 yıllık görev süresi boyunca Cumartesi ve Pazar mesailerini de hesaplayarak kulübün önüne kabarık bir fatura çıktı. Çalı’nın 400 bin TL’si 3 senelik kontratından, 900 bin TL’si geçmişten kaynaklanan mesai ve tazminatından kaynaklanan toplam 1.3 milyon TL civarında bir rakam talep ettiği öğrenildi.

Beşiktaş Kulübü’nün uzlaşma yoluna gitmemesi durumunda olay mahkemeye taşınacak. 

Kartal'ın sadece kalesi düşmedi