Kartal'a yeni bir Güney Amerikalı

Beşiktaş, daha önce prensip anlaşmasına vardığı Şilili sol kanat oyuncusu Rodrigo Alvaro Tello'yla resmi sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Beşiktaş, daha önce prensip anlaşmasına vardığı Şilili sol kanat oyuncusu Rodrigo Alvaro Tello'yla resmi sözleşme imzaladı. Tello, Nevzat Demir Tesisleri'nde, futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ve yönetim kurulu üyesi Mario Berk'in de hazır bulunduğu törende, kendisini dört yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Celalettin Kolot, Tello'yu Portekiz'in Sporting Lizbon takımından Beşiktaş'a kazandırdıklarını belirterek, "Portekiz basını bugün yıkılıyor. Ne kadar değerli bir futbolcu kaçırdıklarını yazıyorlar. Türkiye'ye iyi bir futbolcu kazandırdık" diye konuştu. Kolot, Tello'ya yıllık 900 bin avro ödeneceğini de açıkladı.
Tello ise "Sporting'e 6,5 yılımı verdim. Her şey birbirine benzemeye, monotonlaşmaya başlamıştı. Değişiklik istiyordum. Lizbon güzel bir şehir ve büyük bir kulüp, ama İstanbul daha güzel ve Beşiktaş benim kariyerim için en uygun kulüp" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)