Kartal'da Aurelio zirvesi

Eski futbolcuları İsmail Gökçek'in jübile maçı için İstanbul'a gelen Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio, vatandaşları Zago ve Ronaldo ile yemekte biraraya geldi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Eski futbolcuları İsmail Gökçek'in jübile maçı için İstanbul'a gelen Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio, vatandaşları Zago ve Ronaldo ile yemekte biraraya geldi. Görüşme teknik direktör Mircea Lucescu'nun bilgisi dahilinde yapılırken, yemekte Brezilyalı yıldızın transfer konusunun görüşüldüğü belirtildi. Etiler'deki bir restoranda buluşan Aurelio'nun transfere sıcak baktığı ve sezon sonunda Beşiktaş yönetimiyle masaya oturmak istediği kaydedildi.
Öte yandan Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan, Galatasaray'ın da transfer listesinde bulunan genç yıldızları İbrahim Toraman'a ilk resmi teklifin Beşiktaş kanadından geldiğini söyledi. Doğan, "Başkan Serdar Bilgili beni telefonla arayarak, oyuncumuzla ilgilendiklerini ve sezon sonunda kendisiyle masaya oturmak istediklerini söyledi. Ben de, mayıs ayındaki olağanüstü genel kuruldan sonra bu konuyu görüşebileceğimizi kendilerine ilettim" diye konuştu.
Pancu'da aynı sorun
Bu arada cumartesi gecesi oynanan Romanya-Danimarka maçının 68. dakikasında menüsküs ağrıları nedeniyle oyunu yarıda bırakan Rumen futbolcu Daniel Pancu, kısa süre içinde bıçak altına yatmak istediğini söyledi. Yoğun maç trafiği nedeniyle sürekli aynı sorunu yaşadığını dile getiren Rumen oyuncu, "İstanbul'da kulüp doktoruyla bir kez daha görüşüp, sezon sonunu beklemeden İtalya'da ameliyat olacağım" dedi. Siyah-Beyazlılar'ın hocası Lucescu ise bu konuda, "Sezon sonunda yönetim onunla tekrar masaya oturmayı planlıyor. Oynamaması, hem kendisi hem de takım açısından büyük kayıp olur" yorumunu yaptı. Kulüp doktoru Yalçın Yavuzer de Pancu'nun sakatlığıyla ilgili olarak, "Sağ menisküsünde yırtık olduğunu daha önce tespit etmiştik. Ancak bu durum Pancu'nun futbol oynamasına engel değil" dedi.
Önceki gün Kocaelispor ile basına kapalı bir maç yapan Beşiktaş'ta, Lucescu, yedek oyunculara tam not verdi. Rumen çalıştırıcı maç sonrası futbolcularıyla yaptığı görüşmede, "Sahada tüm istediklerimi en iyi şekilde yaptınız. Böyle hırslı ve istekli olmaya devam ettiğiniz sürece, hepinize forma şansı verebilirim" dedi. İdmanda sağ üst adalesinde ağrıları nükseden Sergen Yalçın'ın, Denizlispor maçına kadar yetişeceği açıklandı. Bu arada yönetim, Nevzat Demir Tesisleri karşısında bulunan alanda 100. Yıl Ormanı oluşturmak için ilk fidanı dikti.