Kartal'da başkent alarmı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, zorlu Gençlerbirliği maçı öncesinde futbolcularına uyarıda bulunarak, "Henüz şampiyon olmadık ve Gençlerbirliği'ni bu sezon hiç yenemedik.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, zorlu Gençlerbirliği maçı öncesinde futbolcularına uyarıda bulunarak, "Henüz şampiyon olmadık ve Gençlerbirliği'ni bu sezon hiç yenemedik. Bunları asla aklınızdan çıkarmayın. Bu mücadele bizim açımızdan çok zorlu geçecek. Geride kalan üç maçımızı da kazanmak zorundayız. Rehavete kapılmadan ve tempoyu düşürmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu. Takımda Ahmet Dursun dışında sakat oyuncu yok. Kasığında ağrıları bulunan Brezilyalı Ronaldo'nun durumunun iyiye gitmesi teknik heyeti memnun ediyor.
Öte yandan yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren yönetime, Bayern Münih'in Brezilyalı forvet Giovanni Elber önerildi. Menajeri, Elber'in sezon sonunda kulübüyle sözleşmesinin sona ereceği ve Türkiye'ye sıcak baktığını söyleyince yönetim harekete geçti. Düşünmek için süre isteyen Beşiktaş yönetimi, bu oyuncuyla sezon sonunda masaya oturma niyetinde.
Eğitim konferansı
Beşiktaş ile Türkiye Engelliler Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı'nın (TESYEV), 'Genç Nesli Engelliler Konusunda Bilinçlendirme Kampanyası' adıyla ortaklaşa düzenlediği eğitim konferansı dün yapıldı. Üsküdar'daki Batı Koleji'nde gerçekleştirilen konferansta, TESYEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kocaömer, öğrencilere engelliler konusunda bilgiler verdi. Konferansa hiçbir yöneticinin katılmaması dikkat çekti. Bu arada Ahmet Yıldırım, eski takım arkadaşı Diyarbakırsporlu Saffet Akyüz'ün mağazasının açılışına katıldı.