Kartal'da elde var hüzün

En son 2000-01 sezonunda katıldığı Şampiyonlar Ligi macerasına kötü anılarla veda eden Beşiktaş, benzer bir ruh durumunu yaşıyor. Oysa bu sezon Siyah-Beyazlılar özellikle Londra'da, Chelsea karşısında alınan 2-0'lık galibiyetle umutlanmışlardı.

İSTANBUL - En son 2000-01 sezonunda katıldığı Şampiyonlar Ligi macerasına kötü anılarla veda eden Beşiktaş, benzer bir ruh durumunu yaşıyor. Oysa bu sezon Siyah-Beyazlılar özellikle Londra'da, Chelsea karşısında alınan 2-0'lık galibiyetle umutlanmışlardı. Ne var ki çarşamba gecesi Schalke Arena'da Chelseali Bridge'in ikinci golü Beşiktaş ağlarına gönderdiği dakikalarda, Prag'da Sparta'nın Kincl vasıtasıyla golü bulması, bütün umutları yoketti. Böylelikle de Kartal'ın payına UEFA Kupası düştü.
Mücadelenin ardından teknik direktör Mircea Lucescu "Tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Ancak İstanbul'da olsak daha farklı olurdu" diye konuşurken sorumluluğun tamamıyla üstlendiğinin de altını çizdi. Rumen çalıştırıcı şöyle devam etti: "Maçı kazanmak için bir hata yaptım ve yenildik. Gole kadar dengeli oyun isteğimizi kuramadık, ama yine de iyi bir maç çıkardık. Golü biz bulsaydık rahatlardık. Chelsea bireysel olarak çok kaliteli oyunculara sahip. İlhan'ın kafasına iki kez darbe gelmesine rağmen hakem buna sessiz kaldı. Bu yüzden 10 dakika, 10 kişi oynardık. Hata yaptıkça bizi cezalandırdılar."
Öte yandan takım, yurda dördü. Atatürk Havalimanı'nda kafilenin son derece üzgün oldukları gözlenirken, İkinci Başkan Hüsnü Güreli, Şampiyonlar Ligi'ne devam edemedikleri için taraftarlarından özür diledi. UEFA Kupası'nda final oynamak istediklerini belirten Güreli, "Şampiyonlar Ligi'nin maddi ve manevi getirisi büyüktü. Tur geçince büyük paralar kazanıp, ekonomik olarak güçleniyorsunuz. UEFA Kupası'na da devam etmek büyük onur. Burada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.
'Başkası olabilirdi, ben oldum'
Chelsea karşısında kaptırdığı top sonrası ilk golün yenilmesine neden olan Yasin Sülün ise, yaptığı hata nedeniyle herkesten özür diledi. Yasin, böylesine önemli maçlarda yapılmayacak bir hata yaptığını kaydederek, "Hocamdan, futbolcu arkadaşlarımdan, Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Orada başkası da olabilirdi, ben oldum. Böyle maçlarda hata yapınca bedeli de büyük oluyor" şeklinde konuştu. Bu arada UEFA, maçta Beşiktaşlı taraftarların sergilediği kural dışı davranışlarla ilgili olarak raporları beklediğini bildirdi. (Spor Servisi)