Kartal'da olağanüstü hâl

Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, UEFA Kupası dördüncü turunda yarın karşılaşacakları Slavia Prag maçı öncesi takımını dış dünyaya kapatırken, rakiplerinin maç görüntülerini izlettirerek, Slavia'nın zayıf yönlerini anlattı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi
KAAN BORA / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, UEFA Kupası dördüncü turunda yarın karşılaşacakları Slavia Prag maçı öncesi takımını dış dünyaya kapatırken, rakiplerinin maç görüntülerini izlettirerek, Slavia'nın zayıf yönlerini anlattı. Rumen teknik adam maç taktiğini pres üzerine kurarken, çok koşan ve sahanın her yerinde topa basan rakiplerini aynı taktikle vurmanın hesaplarını yapıyor. Siyah-Beyazlı futbolcularla dün bir toplantı yapan Rumen çalıştırıcı, sürekli baskı yapmalarını isterken, ısrarla rakibe pas yapacak alan bırakılmamasını istedi. Menacer Sinan Engin, tur primini 30'ar bin dolar olarak belirledikleri söyledi. Engin Slavia Prag'ı elemelerinde durumunda kupayı kendilerinin kazanacağı iddiasında bulunarak, "Bundan sonra eşleşeceğimiz her rakibi yenebilecek güçteyiz. Bu maçta İlhan'ın yokluğu bizim için dezavantaj olacak. Ancak onun yerine görev yapacak futbolcuların da en az onun kadar başarılı olacağını düşünüyoruz" dedi. Siyah-Beyazlılar bu maç için bugün özel bir uçakla Prag'a gidecek. Bu arada, ayak bileğinden sakatlığı süren Sergen Yalçın, yarınki maçta görev yapmak istediğini belirterek, "Bu sezon ligde olduğu gibi Avrupa'da kendimi göstermek istiyorum. Takımın bana ihtiyacı var, ne olursa olsun sahaya çıkacağım" dedi. Ahmet Dursun ise maç öncesi iddialı konuştu: "Fenerbahçe'ye attığım golle kendime geldim. Artık sakatlık dönemim geride kaldı. Slavia maçında da en iyi şekilde mücadele edip, gol atmak istiyorum. İlhan'ın yokluğu dezavantaj ama iyi bir kadroya sahibiz."
Slavia Prag Beşiktaş'a bileniyor
Slavia Prag Teknik Direktörü Baranek, Beşiktaş'ın güçlü bir rakip olduğunu ancak turu geçen tarafın kendileri olacağını iddia etti. Çek çalıştırıcı, İlhan Mansız'ın yokluğunun kendileri için bir avantaj olduğunu, Ahmet Dursun için ise özel önlem alacaklarını belirterek, "Rakibimiz liginde ve Avrupa'da yoluna yenilgisiz devam ediyor. Çok formda bir takım olduğu ortada. Kura sonrası çok zorlu bir ekiple eşleştiğimizi söylemiştim. Ancak UEFA Kupası bizim içinde büyük bir önem taşıyor. Sahamızda iyi bir sonuç alırsak turu geçebiliriz." Slavia'nın Beşiktaş'a karşı klasik 4-4-2 tertibinde oynayacağı ve forvet hattını ise geçen maç birlikte 3 gol atan Thomas Dosek ve Wachousek ikilisinin oluşturacağı bildirildi. Geçen maç 1 gol atan ve sakatlığı geçen Skacel ise yarın akşam Beşiktaş'a karşı oyanayabilecek.