Kartal'da transfer 'belki'

Avrupa'nın birçok takımı gibi ikinci yarı hazırlıkları için Antalya yöresini seçen Beşiktaş, şehre geldi ve Aksu'daki Topkapı Palace Oteli'nde kampa girdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

AKSU - Avrupa'nın birçok takımı gibi ikinci yarı hazırlıkları için Antalya yöresini seçen Beşiktaş, şehre geldi ve Aksu'daki Topkapı Palace Oteli'nde kampa girdi. Siyah-Beyazlılar dün teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde ilk antrenmanlarını, otelin sahasında yaptı. Kondüsyon ve pas çalışmasının ardından yarım alanda çift kale oynayan Beşiktaş'ın antrenmanında Tolga ve Zago hafif bir sakatlık geçirdi. Saha içinde yapılan tedavilerinin ardından her iki futbolcu da çalışmayı sürdürdü.
Antrenmana, sakatlıkları bulunan Sergen, Ahmet Yıldırım, Yasin, Bayram ve henüz Türkiye'ye dönmeyen Amaral katılmadı. İdman öncesi Sergen'in takımla birlikte olmadığını gören Lucescu, kulüp doktoru Ayhan Optur'u yanına çağırarak bu futbolcu hakkında bilgi aldı. Bu arada Dr. Optur, sakatlıkları bulunan futbolcuların otelde tedavilerinin sürdüğünü kaydederek, "Sergen, Ahmet Yıldırım ve Yasin iki güne kadar takımla birlikte çalışmalara katılacak. Bayram'ın tedavisi ise kamp boyunca sürecek" dedi.
Amaral'a noter yok
Beşiktaş Antrenörü Feyyaz Uçar, antrenman bitiminde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Uçar, kamp döneminin gayet iyi geçeceğine inandığını belirtirken, transferle ilgili bir soruya "Önümüzde transfer için süre var. Eğer gerekirse yapabiliriz. Hazırlık döneminde takımın durumuna bakıp ihtiyaç duyarsak transfer yapabiliriz" diye konuştu.
Beşiktaş Kulübü İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren, henüz takıma katılmayan Amaral'ın İstanbul'a gelmek zorunda olduğunu söyledi. Düren, yaptığı açıklamada, Amaral'ın başka bir kulübe gitmek istemesi durumda bile İstanbul'a gelip, kendileriyle görüşmek zorunda olduğunu kaydederek,
"Amaral gidecekse de kalacaksa da bizimle görüşmeli. Sonuçta onunla sözleşmemiz devam ediyor" dedi. Düren son olarak bu futbolcunun antrenmanlara katılmaması nedeniyle şu an için noter tespiti yaptırmayı düşünmediklerini belirtti.