Kartal'da yenilerin işi çok zor

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun, Kaizer Chiefs maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Yeni transferlerin, geçen yılki takıma girmeleri çok zor. Ancak ilk onbir için ileride şansları var" demesi üzerine panik başladı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

BUSAN - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun, Kaizer Chiefs maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Yeni transferlerin, geçen yılki takıma girmeleri çok zor. Ancak ilk onbir için ileride şansları var" demesi üzerine panik başladı. Emre, Sinan, Ahmet Hassan, Okan, Ümit ve Gökhan, Rumen hocanın açıklaması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Ancak bu sözlere karşılık yorum yapmaktan da kaçındılar. Lucescu, Kore'de yaptıkları kamp çalışmaları ve turnuvadan memnun kaldığını belirterek, "Bu tür maçlarda eskilerle yenileri, bir sistem içine sokmaya çalıştık. Ancak daha önümüzde uzun bir yol var. Avusturya'da Rapid Wien ve Arsenal ile iki maç daha yapacağız. Ayrıca Roma, Lazio gibi Avrupa'nın büyük takımlarından maç teklifleri var" dedi.
Sergen Yalçın ise, takımın bir an önce bireysellikten kurtulması gerektiğini söyleyerek, "Takım oyununa yöneldiğimiz an çok rahat gol buluruz. Ben hep söylüyorum, forma giydiğim her maçta ya gol atarım, ya da attırırım ancak bunu sahadaki tüm oyunculara yaymalıyız. Görev paylaşımından başka yapacak birşey yok. Kadromuz belli, tek ihtiyacımız biraz daha zaman; özellikle Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde büyük işler düşünüyoruz" iddiasında bulundu.
Beşiktaşlı yöneticilerden Yıldırım Demirören ise Kore kampının kaynaşma ve özellikle yeniler için iyi fırsat olduğunu söyledi. Demirören, "Elbette bazı sıkıntılar var. Öyle Beşiktaş'a hemen adapte olmak kolay iş değil. Zaten bunun için el birilği ile çalışıyoruz. Bu süreyi ne kadar kısa sürede atlatırsak o kadar ileri gideriz. Geçen sezon başında da benzer sorunlar olmuştu. Paniğe gerek yok, takım çok iyi yolda" dedi. Siyah-Beyazlı kafile bugün sabah yapacakları idmanın ardından, öğleden sonra İstanbul'a hareket edecek.