Kartal'dan Emenike'ye: Kendine gel yoksa...

Kartal'dan Emenike'ye: Kendine gel yoksa...
Kartal'dan Emenike'ye: Kendine gel yoksa...
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, iki haftadır kulübede oturttuğu Emmanuel Emenike'yi görüşme odasına aldı.

İsmail Kartal, ligin 3. haftasındaki Gaziantepspor maçında sergilediği laubali tavırlarının üzerine hem kaptan Emre Belaözoğlu hem de taraftarlarla tartışan Emmanuel Emenike ile özel bir görüşme yaptı.

Kuyt: Öyle bir an gelir ki...


Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; eski hırsından eser kalmayan Nijeryalı’yı Akhisar ve Torku Konya karşılaşmalarında kulübede oturtan deneyimli hoca, aba altından sopa gösterirken, “Seni bu halinle oynatamam. Formayı ben veririm ancak alacak olan da sensin. Çalışacaksın, istenilen düzeye geleceksin ben de seni göreceğim. Böyle kendini bıraktığın sürece oynayamazsın” sözleriyle net bir mesaj verdi.

AKRABALARI ÖLDÜRÜLDÜ

Yetenekli golcünün hırslanmasını ve patlama yapmasını bekleyen teknik heyet, gelecek hafta oynanacak Galatasaray derbisini fırsat olarak görürken, takım içinde arkadaşları tarafından sevilen isimlerden biri olan Nijeryalı’nın en büyük handikapı çocukça kaprisleri. Teknik heyet, sürekli bahaneler üretip “Çok fazla pozisyona giremiyorum, istediğim topları alamıyorum” diye yakınan Emenike’nin geçmişte yaşadığı zorlukların bugün futboluna yansıdığı görüşünde.

Nijerya'daki çete savaşlarında akrabaları öldürülen, tek kurtuluşu futbola sarılan ama gerekli altyapıyı yaşadığı çevreden dolayı bir türlü alamayan 27 yaşındaki oyuncu, Türkiye macerasında kendisini ispatlamak için her yolu denedi. Birçok PTT 1. Lig takımının idmanına çıkan Emenike’yi 50 bin dolar bir bedelle vermek isteyen menajerler sonunda Karabükspor’la anlaştı. Hatta o dönem Hacettepe’yi çalıştıran Önder Özen, “Parayı cebimden vermek istiyorum bu oyuncuyu alalım” dediğinde kimse onun bu kadar patlama yapacağını düşünmemişti.

IRKÇILIKTAN KAÇTI

Yaşadığı 3 Temmuz sürecinde psikolojisi iyice bozulan milli forvet, kaçış için Rusya’ya gitmiş ancak orada da ırkçı saldırılara maruz kalınca tekrardan İstanbul ’un yolunu tutmuştu.

Rıdvan Dilmen'den kırmızı ve penaltı yorumu