'Kartal'ın davası Bosque'nin elinde'

Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Türk üyesi avukat Kısmet Erkiner, Vicente Del Bosque dosyası için Beşiktaş'a verilen 'tazminat ödeme' kararının iptalinin mucize olduğunu savundu.

İSTANBUL - Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Türk üyesi avukat Kısmet Erkiner, Vicente Del Bosque dosyası için Beşiktaş'a verilen 'tazminat ödeme' kararının iptalinin mucize olduğunu savundu. Davanın düşmesinin İspanyol teknik adam ve ekibine bağlı olduğunu dile getiren Erkiner, "Del Bosque ve arkadaşları 'Biz bu kadar parayı hak etmedik. Bu parayı, bir mahkeme kararıyla almaktan vicdanımız rahatsız oluyor' gibi ulvi, evliyavari bir havaya bürünürlerse bu parayı almayabilirler" diye konuştu. Del Bosque'nin gönderiliş şeklinin yanlış olduğuna dikkat çeken Kısmet Erkiner, bir odacının dahi böyle kapının önüne konulamayacağını vurguladı. Erkiner, davanın Beşiktaş'a maliyetinin, faiz, masraf ve vergilerle yaklaşık 20 milyon YTL olduğunu söyledi.
Öte yandan Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner ise Del Bosque ile sözleşme yaparken zamanlarının çok kısıtlı olduğunu belirterek, "Del Bosque'yi bulmuşken şartlara bakamazdık. Herkes memnundu. Hoca çok iyiydi. Ancak şartlar iyi gelişmedi" dedi.