Kartal'ın misafirliği başlıyor...

Kartal'ın misafirliği  başlıyor...
Kartal'ın misafirliği  başlıyor...
İnönü Stadı'nın yıkımı nedeniyle bu süreçte maçlarını başka statlarda oynayacak olan Beşiktaş bugün sezonu açıyor. Slaven Biliç'in talebeleri, Olimpiyat Stadı'nda, Trabzonspor'u ağırlayacak. Karşılaşma 21.45'te...

Maçlarını oynadığı İnönü Stadı’nın yeniden yapılma sürecine girmesiyle ‘gezgin’ hale gelen Beşiktaş , bugün ilk maçına çıkıyor. Siyah-Beyazlılar, sezonu Trabzonspor müsabakasıyla açacak. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki müsabaka saat 21.45’te başlayacak.
Maçta iki takımın da hedefi galip gelip yeni sezona moralli başlamak. İki takımın bir diğer özelliği de yeni teknik direktörleriyle ilk lig maçlarına çıkacak olmaları: Beşiktaş Slaven Biliç, Trabzonspor da Mustafa Reşik Akçay ile ligdeki ilk sınavını verecek.

Tolga eski takımına karşı
Siyah-Beyazlılarda, sezonun ilk lig maçı öncesi Filip Holosko, Ömer Şişmanoğlu, Michael Eneramo, Uğur Boral, Mehmet Akgün ve İsmail Köybaşı’nın sakatlıkları bulunuyor. Hugo Almeida, Veli Kavlak ve Necip Uysal ise son idmanda takımla birlikte çalıştı. 98 gün sonra taraftarının karşısına çıkacak Beşiktaş’ta, yeni transfer Tolga Zengin de eski takımı Trabzonspor’a karşı forma giyecek. Kartal’ın yeni transferleri Pedro Franco, Serdar Kurtuluş, Gökhan Töre, Atiba Hutchinson ve Sezer Öztürk, yeni teknik direktör Slaven Bilic’in uygun görmesi durumunda ilk lig maçına çıkacak.
Trabzonspor ise yeni teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay yönetiminde, sakatlık sıkıntısı olmaksızın İstanbul ’da rakibinin karşısına çıkacak. Bordo-Mavililerin tek eksiği ise bu sezon sürdürülen ‘deplasman yasağı’ yüzünden taraftarı olacak: Trabzonspor taraftarı maça alınmayacak. Olimpiyat Stadı’nın şehre uzaklığı nedeniyle, metro seferlerinin 16.00’da başlayacağını ve 21.45’te başlayacak müsabakanın bitiminin ardından da metronun kullanabileceğini belirtelim.
Maç öncesi istatistikler Beşiktaş’ı üzecek cinsten: Siyah-Beyazlılar ligde 5 maçtır Bordo-Mavilileri yenemiyor. Yani 2011-2012’in ilk yarısında Trabzon’da 1-0 kazandığından beri.
Beşiktaş’ın yüzü Olimpiyat’ta da gülmüyor. 4 Nisan 2004’te sonrasında Ali Aydın’ın hakemliği bıraktığı Galatasaray maçını 2-1 kazanan Beşiktaş, sonraki 8 müsabakadan galibiyet çıkaramadı: 4 beraberlik, 4 yenilgi.

Büttner gelici...

Sol bek arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Manchester United’lı Aleksander Büttner’de Benfica’nın aradan çekilmesiyle mutlu sona yaklaştı. Oyuncunun menajeri Portekiz radyosuna “Sadece Beşiktaş ile görüşüyoruz” dedi.