Kasımpaşa 1 - 3 Konyaspor

Kasımpaşa 1 - 3 Konyaspor
Kasımpaşa 1 - 3 Konyaspor
Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Kasımpaşa ile Torku Konyaspor, İstanbul'da karşı karşıya gelirken sahadan 3 puanla ayrılan taraf konuk takım oldu.

Kasımpaşa'daki ilk düdüğün üzerinden çok geçmeden gol sesi geldi. Torku Konyaspor henüz ilk saniyelerde Hasan Kabze ile hem skor üstünlüğünü ele geçirirken hem de psikolojik olarak rakibine bir üstünlük elde etti. Devrenin ilerleyen bölümünde kısa paslarla orta sahada organize olan Kasımpaşa devre bitmeden skoru eşitledi. Paşa'nın golü 35'de Adem Büyük'ten gelirken bu aynı zamanda devrenin de skoru oldu: 1-1.
Mücadalenin ikinci 45 dakikasına da golle başlayan Konyaspor oldu. Dakikalar 51'i gösterirken Theofanis Gekas konuk takımı yeniden öne geçirdi.
Tabeleya gelen eşitlik sonrası her iki takım da galibiyet için yüklenirken aldıkları risklerden kazanan taraf Torku Konyaspor oldu. Yunan golcü 79'da kaydettiği golle taraftarının büyük bir sevince boğarken galibiyeti de perçinledi.
reklam

Son dakikalarda Paşa'nın farkı azaltma çabaları sonuç vermeyince Torku Konyaspor, İstanbul 'dan 3 puanı kopardı. Mesut Bakkal'ın öğrencileri üst üste ikinci galibiyetine uzanırken ilk devrenin başarılı takımı Kasımpaşa'nın galibiyet özlemi 8 maça çıktı.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Konyaspor

  ,

  Reklam

  ,

  Galibiyet

  ,

  Taraf

  ,

  Skor

  ,

  gol