Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak!

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak!
Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak!
TFF, 28 gündür günlerdir merakla beklenen kararını açıkladı.

Radikal.com.tr - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Basın Sözcüsü Mete Düren, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda 15 Aralık tarihinde oynanan ve ev sahibinin 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlanan Kasımpaşa- Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verildiğini açıkladı.

O pozisyon seminere de damgasını vurdu

Oy çokluğuyla karşılaşmanın tekrar oynanmasına karar verildiğini belirten Düren, "Maçın ne zaman oynanacağı konusu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak" dedi.

NELER YAŞANDI?

Olaylı maçta; Kasımpaşalı futbolcu Ryan Donk, oyun alanına yanlışlıkla atılan topu ceza sahası içindeki Hugo Almeida'nın önündeki topa atmıştı. Bu hareket sonrası düdüğünü çalan hakem Barış Şimşek, siyah-beyazlı futbolcuların kırmızı kart ve penaltı beklentisine karşın hava atışı ile oyunu başlatmıştı. Hollandalı futbolcu Donk ise sarı kartla cezalandırılmıştı.

Karşılaşmanın son bölümünde ise sahaya giren bir taraftar, Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes'e saldırmak istemişti. Bu taraftara tekme atan Ramon Motta ve Hugo Almeida ise kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı. Bu olaylara sert tepki gösteren siyah-beyazlı kulüp, kural hatası yapıldığı gerekçesiyle karşılaşmanın tekrarlanması için TFF'ye başvuruda bulunmuştu.  

Beşiktaş'ın Lescott ısrarı

OY ÇOKLUĞU İLE ALINDI

Futbol Federasyonu'ndan konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:"

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da toplandı.

İstinye'de bulunan Futbol Federasyonu Merkez Binası'nda saat 12:00'de başlayan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıda 15 Aralık 2013 tarihinde oynanan ve Kasımpaşa A.Ş.'nin 2-1 üstünlüğüyle sona eren, Kasımpaşa A.Ş- Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Süper Lig karşılaşması hakkında Beşiktaş A.Ş.'nin 18.12.2013 tarihli başvurusu görüşüldü.

TFF Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, yalnızca tekrarına karar verilen müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verdi."

Orman'dan G.Saray'a olay gönderme