'Kasımpaşa ve Sivasspor maçları büyük fırsat'

'Kasımpaşa ve Sivasspor maçları büyük fırsat'
'Kasımpaşa ve Sivasspor maçları büyük fırsat'
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalyaspor yenilgisiyle camiada olumsuz bir havanın bulunduğunu ve bu havayı dağıtmak adına 5 gün içinde oynayacakları Kasımpaşa ve Sivasspor maçlarının kendileri için büyük fırsat olduğunu söyledi.

BURSA - Ertuğrul Sağlam, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz Antalyaspor'a yenildiklerini anımsatarak, "Kendi sahamızda aldığımız mağlubiyete çok üzüldük. İki galibiyetin ardından gelen Antalya yenilgisi, camiada olumsuz bir hava oluşturdu" dedi.

Futbolcular ve teknik adamların bu tür olumsuz durumları olumluya çevirmek için fırsat kolladıklarını ve diğer maçın gelmesini beklediklerini ileri süren Sağlam, "Şimdi önümüzde çok güzel bir fırsat var. İki karşılaşmada (Kasımpaşa ve Medicana Sivasspor) 6 puan önümüzde duruyor. Sonrasında 10 günlük ara var. Tekrar güzel bir ortam oluşacağı, camianın, taraftarın ve kulübün geleceğe daha iyi bakacağı bir fırsatın önümüzde olduğunu biliyoruz. Dün oyuncularla da konuştuk, 'Gelin bu fırsatı değerlendirelim, bu olumsuz gibi görünen fırsatı da 5 gün içinde olumluya çevirelim' dedik. Takımımız sorumluluk aldığı zaman ortaya çok güzel manzaralar çıkıyor. Kasımpaşa maçı, bizim için olumsuz durumu olumluya çevirme adına güzel bir fırsat. Oyuncularımın, bu bilinçle hareket edip çok iyi bir futbol oynayarak 3 puan alacaklarına inanıyorum. Bunun moraliyle inşallah daha sonraki Medicana Sivasspor maçı da güzel geçecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Dany'in sakatlığı, Jorquera'nın da kart cezası sebebiyle Kasımpaşa müsabakasında oynamayacağını dile getiren Sağlam, bu oyuncuların eksiklerinin bulunmadığını sözlerine ekledi. (AA)