Kasımpaşa'dan sürpriz itiraz!

Kasımpaşa'dan sürpriz itiraz!
Kasımpaşa'dan sürpriz itiraz!
Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarının ihalesiz şekilde TFF ve Lig TV arasında yapılan anlaşma ile uzatılmasına karşı flaş bir gelişme yaşandı.

Kasımpaşa Sportif Faaliyetler A.Ş. Rekabet Kurumu'na başvuruda bulunarak, yayın haklarının 2017-2018 futbol sezonuna uzatılmasına itiraz etti.

Galatasaray 2-1 Trabzonspor


Fanatik'te yer alan habere göre; Rekabet Kurumu'na yapılan sürpriz itirazda; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Dijital Platform Hizmetleri A.Ş. (Digitürk) arasında 21 Mayıs 2012 tarihinde imzalanan Paket A Yayın Sözleşmesi’nin 2017-2018 futbol sezonunu da kapsayacak şekilde uzatılmasına ilişkin yapılan Ek Sözleşme’nin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’a aykırı olduğu, rekabeti sınırlayıcı anlaşma yapıldığı ve hakim durumun kötüye kullanıldığı savunuldu.

Kasımpaşa'nın itiraz kabul görürse, Süper Lig'te mücadele eden 18 kulüp için flaş bir gelişme yaşanacak ve Spor Toto Süper Lig'in 2017-2018 futbol sezonunun yayın hakları için tekrar ihaleye çıkılacak.

D-Smart'ın da talip olduğu bilinen yayın hakları için yapılacak yeni ihalede ise oldukça güçlü bir rekabetin oluşacağı tahmin ediliyor.

Karabükspor: 2 - Fenerbahçe: 1