Kasımpaşaspor, 'mahallelisi' Erdoğan'ın huzurundaydı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Başbakanlık Merkez Bina'da, Süper Lig'e çıkan Kasımpaşasporluları kabul etti. Takımı tebrik eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Şu anda duyguluyum, zira doğduğumuz, büyüdüğümüz ilçe bile değil, eski tabirle nahiye, şimdi semt.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Başbakanlık Merkez Bina'da, Süper Lig'e çıkan Kasımpaşasporluları kabul etti. Takımı tebrik eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Şu anda duyguluyum, zira doğduğumuz, büyüdüğümüz ilçe bile değil, eski tabirle nahiye, şimdi semt. Ama namı değer bir semt Kasımpaşa.
O tarihlerin birinci ligi, Kasımpaşa, Beykoz, Süleymaniye gibi...
Şimdi birinci lige dönen bir takım var o da Kasımpaşaspor. Tüm ekibi tebrik ediyorum."
Kasımpaşaspor'un, altyapı tesisleri açısından iyi bir gelişme içerisinde olduğunu anlatan Başbakan, takımın futbolun dışındaki branşlarda da kendini göstermeye başladığını söyledi. Başbakan Erdoğan, Kasımpaşaspor'un, "Birinci Lige çıkmak suretiyle ağırlığını ortaya koyduğunu" ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Temennimiz, zirveye çıktıktan sonra orada kalınması. Aslolan budur. Zirveye çıkmak kadar kalmak da zordur. "
Altay maçını telefonla takip ettiğini belirten Erdoğan "Takım önce 10 kişi kalıp maç uzatmaya gidince heyecanlandık. Tam 'Bu iş bitti' havasındayken, bitmediğinin gösterilmesi de çok anlamlı" dedi.
Başbakan Erdoğan, uzatma dakikalarında iki gol atan takımları da gördüklerini anlatarak, şunları söyledi: "Penaltılarla bu neticelerin alınması, 10 kişiyle başarılmış olması... Demek ki azmin, kararlılığın neleri getireceğini ortaya koyuyor." Erdoğan ayrıca üstü örtülü biçimde federasyonu eleştirdi: "Bazı şeyleri izledik, takip ettik, zaman zaman üzüldüğümüz de oldu. Bunda da artık konuşmamıza gerek yok. Sizler de yaşadınız, gördünüz asıl adalet sapmıyor buna dikkat etmek lazım. "
Kasımpaşa kafilesi, Başbakan Erdoğan'dan suni çim olan Kasımpaşa Stadı'nın çimle kaplanmasını ayrıca antrenmanlarını yapabilecekleri bir de tesis istediler. Erdoğan da sahanın doğal çimle kaplanması ve tesis konusunda yanında bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e talimat verdi.
'Yardım edin, evleneyim'
Ziyarette stat ve tesis talebinin yanı sıra ilginç bir istekte de bulunuldu. Kasımpaşasporlu Tolga Özgen, hediye dağıtımı sırasında Başbakan Erdoğan'dan, kız arkadaşı Sevil Sevimlisoy'un ailesinden istenmesi için yardım talebinde bulundu. Tolga, ziyaret sonrası kız arkadaşıyla evlenebilmesi için Başbakan'dan yardım istediğini, Erdoğan'ın da bu isteğe olumlu yanıt verdiğini söyledi.
Öte yandan akşam saatlerinde İstanbul'a dönen Kasımpaşa kafilesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti. (Spor Servisi)