'Kasımpaşa'ya yapmadıkları kalmadı'

'Kasımpaşa'ya yapmadıkları kalmadı'
'Kasımpaşa'ya yapmadıkları kalmadı'
Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'de Gençlerbirliği'ne hakem hatalarından dolayı 1-0 mağlup olduklarını savundu.

İSTANBUL - Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, maç içinde bazı şansızlıklar yaşadıklarını vurgulayarak, "Yine hakem arkadaşlarımızın hatalarından dolayı mağlup olduk" dedi.

Bu sezon puan kayıplarının büyük bölümünü hakem hataları yüzünden yaşadıklarını kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:
"Pozisyonu (Popov'un kırmızı kartı) bir kez daha izledim. Arkadaşımız dokunmuyor. Rahatlıkla kartı gösterip bizi eksik bırakabiliyorlar. Hepsini tebrik ediyorum, Kasımpaşa'ya yapmadıkları kalmadı. Kasımpaşa'nın bütün maçlarında hakem hatası olacağını ve Kasımpaşa aleyhine kararlar verileceğini bilmemiz, ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Dokunma varsa o zaman hakemden özür dileyeceğiz. Maalesef yine hakemin yanlış görmesiyle 10 kişi kaldık ve mağlup olduk." 

ÜZÜLMEZ: GALİBİYETİ BAŞKANIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, zor bir rakibe karşı oynadıklarını belirterek, "Maçı hak ettik. Saha içinde aslanlar gibi mücadele etmeye çalışan, öz güveni aşılayıp neler yapabileceğini gösteren bir takımız. Üç maçta üç galibiyet aldık ama her şey bitmiş değil. Lig uzun bir maraton. Biraz daha alt sıralarda avantaj yakaladık, biraz daha üst sıralara göz kırptık. Daha yapacak işimiz var" ifadelerini kullandı.

Genç teknik adam, kulüp başkanı İlhan Cavcav'ın ağır bir ameliyat geçirdiğini hatırlatarak, "Başkanımıza 'geçmiş olsun' diyoruz. Galibiyeti ona armağan ediyoruz" diye konuştu. (AA)