'Kasıtlı pas vermiyorlar'

'Kasıtlı pas vermiyorlar'
'Kasıtlı pas vermiyorlar'
Kamerunlu golcü Samuel Eto'o, gol atmaması için takım arkadaşlarının kendisine kasıtlı olarak pas vermediğini söyledi.

(AA) - Chelsea'de forma giyen Samuel Eto'o, Kamerun ile Tunus arasında geçen ay oynanan ve golsüz biten ilk play-off turu maçında, takım arkadaşlarının gol atmaması için kendisine kasıtlı olarak pas vermediğini savundu.

Milli golcü, düzenlediği basın toplantısında, Brezilya'da önümüzdeki yıl düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak takımların belirlendiği Kamerun ile Tunus arasında geçen ay oynanan play-off turu ilk maçında Tunus'la golsüz berabere kaldıkları maçta yaşadıklarını anlattı.

Takım arkadaşlarının maçta kendisine kasıtlı olarak pas atmadığını ve bu durumu önceden tahmin ettiği için orta sahaya kadar geri gelerek top almak için fazladan efor sarf ettiğini öne süren Eto'o, “Bu maalesef gerçek ve acı verici bir durum. Futbol kolektif bir oyun , en büyük düşmanınıza bile uygun pozisyonda ise pas vermek zorundasınızdır” şeklinde konuştu.

FINKE’DEN SERT ELEŞTİRİ

Kamerunlu golcü, teknik direktör Volker Finke'den bu komployu sonlandırması için yardım istediğini ve pazar günü Tunus ile oynanacak ikinci maça konsantre olmaya çalıştığını ifade etti.

Eto'o'nun suçlamasına cevap veren Finke ise Kamerunlu oyuncunun serzenişini “anaokulu konuşması” olarak niteledi. Sahada hiçbir oyuncusunda böyle bir tavır görmediğini ifade eden Alman çalıştırıcı, “Maçın görüntülerini 6-7 defa izledim. Eto'o'ya veya herhangi bir oyuncuya kasıtlı olarak pas atılmadığını görmedim” ifadesini kullandı.

Torres yoksa Eto'o var