Kavga, bıçaklama ve yankesicilik

Galatasaraylı taraftarların bulunduğu tribünün önünde asılı ve üzerinde 'UltrAslan' yazılı bayrak, saha içine giren Gaziantepli üç taraftarca sökülmek istendi.

  • Galatasaraylı taraftarların bulunduğu tribünün önünde asılı ve üzerinde 'UltrAslan' yazılı bayrak, saha içine giren Gaziantepli üç taraftarca sökülmek istendi. İsmi açıklanmayan Gaziantepli taraftar, kendisini engellemek isteyen Umut adında bir kişiyi kolundan bıçakladı. Yaralı taraftar hastaneye kaldırılırken, olaya karışanlar polis tarafından gözaltına alındı.
  • Maç öncesi tribünlerde bulunan iki yankesici, Gaziantepli taraftarlarca linç edilmek istendi. Polis iki yankesiciyi taraftarların elinden zor kurtardı. Stat girişinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, içeriye pet şişe sokmasını bile engelledi. Tribünden sarkıtılan dev Gaziantep bayrakları, konuk taraftarların aleyhte tezahüratları sonrasında toplatıldı.
  • Galatasaraylı taraftarlar için ayrılan 5 bin kişilik bölüm bir saat gibi kısa bir sürede doldu. Ev sahibi taraftarlar da takımlarını yalnız bırakmadı. Stat karşılaşmadan iki saat önce tamamen doldu. Bilet bulamayan çok sayıda futbolsever dışarıda kaldı.
  • Gaziantepspor Taraftarlar Derneği, annesi vefat eden Batista için, 'Acını yürekten paylaşıyoruz' yazılı bir pankartı sahada gezdirdi. Bu davranış tribünlerden alkış aldı.
  • Ev sahibi ekipte cezalı olan Nuri forma giymezken, adalesinde sertleşme olan Hasan Özer son anda kadroya alındı. Galatasaray'da ülkesinde bulunan Batista ile sakatlıkları olan Abdullah Ercan, Arif Erdem, Elvir Baliç ve Ümit Karan yer almadı. Terim, Ayhan'a da 18 kişilik kadroda yer vermedi. Geçen sezon kiralık olarak Gaziantepspor'da oynayan Murat Erdoğan ise eski takımına karşı ilk kez forma giydi.