Kavgacılara statlardan men cezası

Ankaragücü-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili olarak toplam 379 taraftar hakkında İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından 10 ay müsabakaları izlemekten men ve 4 bin 606 YTL idari para cezası verildi.

ANKARA - Ankaragücü-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili olarak toplam 379 taraftar hakkında İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından 10 ay müsabakaları izlemekten men ve 4 bin 606 YTL idari para cezası verildi. Kurul, 174'ü Ankaragüçlü olmak üzere toplam 268 taraftara çirkin ve kötü tezahürattan bin 316'şar YTL, 105 taraftara spor alanlarının zarara uğratılmasından, altı ay spor müsabakalarını seyirden men ve bin 316'şar YTL, dört taraftara ise spor müsabakalarında taşınması yasak olan madde ve cisimler bulundurmaktan, dört ay spor müsabakalarını seyirden men ile bin 316'şar YTL ve iki Ankaragücü taraftarına müsabaka alanına girmekten 658 YTL idari para cezası verdi.
Erciyes maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ın dünkü antrenmanında Fahri ve Kleberson sakatlandı. Fahri ayağına aldığı darbeyle çalışmayı yarıda bırakırken, Brezilyalı oyuncunun omzu çıktı. Kleberson pazar günü Erciyes'e karşı forma giyemeyecek. Bu arada antrenman öncesinde Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot'la Gökhan Zan arasında tartışma yaşandı. Kolot, verdiği selamı almadığını öne sürdüğü futbolcuya çıkıştı. Araya diğer futbolcuların girmesiyle olay tatlıya bağlandı.
Erciyes maçı seyircisiz
Öte yandan Beşiktaş'ın bir maç seyircisiz oynama cezasının iptali için Tahkim Kurulu'na yaptığı itiraz reddedildi. Siyah-Beyazlılar, Galatasaray maçında edilen küfürler nedeniyle pazar günü Erciyes'e karşı seyirci desteğinden yoksun mücadele edecek. Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Tahkim Kurulu'nu eleştirerek "Başarı sahada alınır, masa başındaki oyunlarla değil. Şampiyonluğumuzu engellemeye çalışanların cadılar bayramı kutlu olsun" dedi. (Spor Servisi)