Kavgalılar el ele tribüne gitti

Fenerbahçe'nin İstanbul'da yeni kadrosuyla oynadığı ilk maçta tribünler dolmadı.

  • Fenerbahçe'nin İstanbul'da yeni kadrosuyla oynadığı ilk maçta tribünler dolmadı. Kombine kart sahiplerine ücretsiz olan ve yeni transfer Roberto Carlos'un da ilk kez forma giydiği maça beklenen ilgi olmazken, yaklaşık 15 bin taraftar karşılaşmayı izledi. Fenerbahçe 62 gün sonra taraftarlarının karşısına çıktı.
  • Teknik direktör Zico, Shakhtar Donetsk maçında, en son Sparta Prag'la yapılan hazırlık maçının ilk 11'inden iki futbolcuyu değiştirdi.
    S. Prag maçında ilk 11'de çıkan Tümer ve Vederson'un yerine Shakhtar Donetsk maçında Roberto Carlos ve Semih Şentürk ilk 11'de forma giydi.
  • Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza maç kadrosunda yoktu. Brezilyalı yıldız yine de ısınmaya çıkan arkadaşlarıyla birlikte sahaya kadar yürüdü.
  • Hazırlık maçlarında birbirleriyle tartışan futbolcuları, Sarı-Lacivertli taraftarlar maç öncesi barıştırdı. Taraftarlar Uğur-Kezman, Deniz Barış-Kazım ve Selçuk-Edu ikililerini el ele tribünlere çağırdı. Futbolcular yandaşlarını kırmayarak tribünleri birlikte selamladı. Taraftarlar, ayrıca "Necati Ateş'i istemiyoruz" diye bağırdı.