Kaya Peker artık Beşiktaş Cola Turka'da

İspanya'nın TAU Ceramica ekibiyle yollarını ayıran milli basketbolcu Kaya Peker, BEKO Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - İspanya'nın TAU Ceramica ekibiyle yollarını ayıran milli basketbolcu Kaya Peker, BEKO Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka ile bir yıllık sözleşme imzaladı. 27 yaşında ve 2.07 metre boyunda olan ve pivot mevkisinde oynayan Kaya, İtalya ve İspanya'dan ciddi teklifler aldığını ancak hem Beşiktaş'a hem de antrenör Ergin Ataman'a inandığı için tercihini Siyah-Beyazlılardan yana kullandığını söyledi. Milli oyuncu, "Ben gelmeden önce de hedef şampiyonluktu. Şu anda benim gelmemle bu ihtimal daha da yükseldi tabii ki. Şu anda her kupaya talibiz. Ben de iyi bir sezon geçireceğimi düşünüyorum" diye konuştu.
Beşiktaş Basketbol Şubesi İdari Menajeri Hasan Bozkurter ise "Kuruluşumuzun 104. yılında erkek ve bayan takımlarımız hem Türkiye kupalarını kazanacak, hem de lig şampiyonu olacaktır. ULEB Kupası'nda da final oynayacağımıza inanıyorum. Bütün camiamızın bu takıma sahip çıkmasını istiyorum. Akatlar'da bu sezon Kartal'ı uçuracağız" dedi.