"Kaybedilmiş bir şey yok"

"Kaybedilmiş bir şey yok"
"Kaybedilmiş bir şey yok"
Trabzonspor Teknik Direktörü Akçay, 3-0 yenildikleri Akhisar Belediyespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

MANİSA (AA) - Rakiplerinin maça iyi konsantre olduğunu ifade eden Mustafa Reşit Akçay, şöyle konuştu:
"Kompakt bir yapıyı koruyamadık. Birebir savunmada çok dikkatli ve başarılı olamadık. Bunlar bizim için önemli noktalardı. Buralarda başarısız olmamız 3-0'lık mağlubiyeti getirdi. Biz, Trabzonspor 'uz, zaman zaman böyle maçlar oynayabiliriz. Disipline değer vermemiz gerekiyordu. Telafi edebileceğimiz bir maçı geride bıraktık. Önümüzdeki süreci değerlendirerek, yolumuza devam edeceğiz, kaybedilmiş bir şey yok."

Akçay, futbolda zaman zaman böyle sonuçların çıkabileceğini belirterek, "Futbolcularımla çalışan biri olarak, onların daha iyi şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Bu, biraz bizim yönlendirmemiz, biraz da onların sahiplenmesine bağlı. Her şeyi düzeltip, rayına oturtmak mümkün" dedi.

Oyundan çıkan Adrian'ın hareketlerinin hatırlatılması üzerine ise Akçay, şunları kaydetti:
"Ben, tavırlara çok takılan biri değilim. 'Adrian oynamak istiyor ve oyunda kalmak istiyor ama siz oyundan alıyorsunuz' diye bu çelişkiler yaşanabilir, daha sonra da yaşanacaktır. Meslek hayatımızda böyle şeyler olabilir. Soyunma odasında da konuşuyoruz. Hiçbir sorun yok yine oynatacağız, yine oyuna koyacağız Adrian'ı."

Akçay, Akhisar Belediyespor taraftarının maçtan önce Volkan Şen'i tribünlere çağırmasıyla ilgili, "Akhisar Belediyespor taraftarı centilmence bir yaklaşım göstermiş, Volkan'ın geçen haftaki hareketi farklı açılardan yorumlanabilir, O hareket Türkiye 'de küfürle ilgili bir milat olabilir, buna farklı yerlerden bakanlar da oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Transfer konusunda önceliklerinin forvet olduğunu vurgulayan Akçay, sol bekte Olcan Adın'ın iyi performans gösterdiğini söyledi.

FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ

Olcan Adın da müsabakada kötü goller yediklerini ve mağlup olduklarını belirterek, milli maçlar için lige verilen arada toparlanacaklarını söyledi. Sol bekte oynamaktan rahatsız olmadığını kaydeden Olcan, "Hocam nerede görev verirse oynayabilirim" dedi.

Zokora ise kötü bir skorla mağlup ayrıldıklarına değinerek, lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini ifade etti.

Öte yandan, karşılaşmanın ilk yarısında oyundan çıkan Giray Kaçar'ın önemli bir şeyinin bulunmadığı, tecrübeli oyuncunun durumunun çekilecek MR'ın ardından belli olacağı bildirildi.