'Kaybedilmiş bir şey yok'

'Kaybedilmiş bir şey yok'
'Kaybedilmiş bir şey yok'
Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Euroleague Top 16 turunda Panathinaikos'u 77-72 yenerek ilk galibiyetlerini almalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

İSTANBUL - Nedim Karakaş, grupta oynadıkları ve mağlup oldukları ilk 3 maçtaki mücadele ile Panathinaikos karşılaşmasındaki mücadele arasında ciddi bir fark olmadığını belirterek, "O maçlar da son dakikalarına kadar çekişmeli geçmişti ama dün hem oyuna moralli ve hırslı başlamamız hem de maçın sonunda ayakta kalmamız bize galibiyeti getirdi" dedi.

İlk üç maçlarını yitirmelerinin ardından Panathinaikos'u yenmelerinin daha da önemli hale geldiğini aktaran Karakaş, şu ifadeleri kullandı:
"Bu maçı almayı çok istedik. Zaman zaman hatalar da yapmamıza karşın mücadeleden kopmadık ve sonunda güzel bir galibiyet oldu. Ayrıca moral de kazandık. İlk 3 maçın kaybedilmesinin verdiği bir baskı ve stres vardı, onu üzerimizden attık. İnşallah bundan sonra moralli bir şekilde yolumuza devam ederiz."

"TELAFİ EDEBİLİRİZ"

Nedim Karakaş, gruptaki ilk 4 maçı 1 galibiyetle tamamlamalarına karşın kendileri adına kaybedilen bir şey olmadığına inandıklarını dile getirdi.

Grupta Barcelona 'nın tüm maçlarını kazanmayı sürdürmesinin kendilerine avantaj sağlayacağının altını çizen Karakaş, şunları kaydetti:
"Bizim diğer rakiplerimizle yapacağımız maçlar sıralamayı belirleyecek. Biz grubun en güçlü üç takımı Barcelona, Olympiakos ve Panathinaikos'la ilk maçlarımızı yaptık. Deplasmanda aldığımız Unicaja Malaga yenilgisini ise telafi edebiliriz. Bizim açımızdan kaybedilmiş bir şey yok. Önümüzde 10 maçımız daha var ve artık istediğimiz sonuçları alabilirsek hedefimize ulaşırız." (AA)