'Kaybettiğinde vatan hainisin'

'Kaybettiğinde vatan hainisin'
'Kaybettiğinde vatan hainisin'
Almanya Teknik Direktörü Löw, 2014 Dünya Kupası öncesi üzerinde baskı hissettiğini söyledi.

BERLİN - Joachim Löw, haftalık Stern dergisine verdiği röportajda, Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda diğer ülkelerin de Almanya kadar şampiyonluk şansı bulunduğunu, ancak bunu kimsenin "duymak istemediğini" belirtti.

Dünya Kupası öncesinde teknik direktör olarak üzerinde baskı hissettiğini ifade eden Löw, "Galibiyetten sonra mesih gibi, tüm halk için kurtarıcı gibi kutlanıyorsun. Bir maçı kaybettiğinde ise bir numaralı vatan hainisin" ifadesini kullandı.

Löw, dünya kupalarında Almanya'nın İtalya'yı yenemediğine işaret ederek, "Bir gün gelecek ve onları yeneceğiz. Bundan yüzde 100 eminim" dedi. Löw, 2006 Dünya Kupası ile 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Almanya'yı mağlup eden İtalya'yı finalde yenmelerinin çok daha güzel olacağını kaydetti.

"FORMDA OLAN 7-8 FUTBOLCU VAR"

Milli takım kadrosuna değinen Löw, "Durum kolay değil. Bir çok kişi bana 'Şimdiye kadar Almanya için oynayan en iyi takıma sahipsiniz' diyor. Ben de 'Şu an çok iyi durumda bulunan oyuncuları say' diyorum. Şu an formda olan sadece 7-8 oyuncu var" değerlendirmesinde bulundu.

Löw, kendi geleceğiyle ilgili, "bu pozisyonda bulunmasından dolayı müteşekkir ve mutlu olduğunu, ancak sonsuza kadar bu koltuğa yapışmadığını" belirtti.

Joachim Löw, Dünya Kupası aday kadrosunu yarın açıklayacak.

1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan sonra dünya kupalarında veya Avrupa'da şampiyonluğu bulunmayan Almanya'da, milli takımın Brezilya'dan şampiyonlukla dönmesi bekleniyor. Teknik Direktör Löw'ün yönetimindeki Alman Milli Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ikinci, 2010 Dünya Kupası'nda üçüncü olmuş, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ise yarı finalde İtalya'ya elenmişti. (AA)