Kayseri Erciyesspor tarihi sınavda

Geçen sezon Turkcell Süper Lig'e veda etmesine karşın Fortis Türkiye Kupası'nda elde ettiği ikincilikle UEFA Kupası vizesi alan Kayseri Erciyesspor, tarihindeki ilk Avrupa sınavına bugün çıkıyor.

KUDÜS - Geçen sezon Turkcell Süper Lig'e veda etmesine karşın Fortis Türkiye Kupası'nda elde ettiği ikincilikle UEFA Kupası vizesi alan Kayseri Erciyesspor, tarihindeki ilk Avrupa sınavına bugün çıkıyor. Mavi-Siyahlılar, UEFA Kupası ikinci ön eleme turu ilk maçında bugün İsrail'in Maccabi Tel Aviv ekibiyle karşılaşacak. Bloomfield Stadı'nda 19.30'da başlayacak olan karşılaşmayı Rus İgor Egorov yönetecek. Karşılaşmayı Türkiye'de naklen veren bir televizyon kanalı ise yok.
Başkent Kudüs'te kampa giren ve maçın yapılacağı Tel Aviv'e bugün geçecek olan Erciyes kafilesi dün Mescid-i Aksa'yı gezdi. Takım, son antrenmanını saat 19.30'da yapıp kampa girdi. Rakiplerinden kesinlikle çekinmediklerini belirten teknik direktör Mehmet Bulut, "Rakibin gücünü biliyoruz. Sahada haddimizi bilerek mücdele edeceğiz. Tek eksiğimiz tecrübesizliğimiz. Bunu da daha çok koşup, daha çok mücadele ederek kapatacağız. Sahadan 1-1 beraberlikle ya da 2-1 yenik ayrılırsak, tur için avantaj elde ederiz" dedi. (Spor Servisi)