Kayseri Kadir Has Stadı'na yargı engeli

Kayseri'de yapılması planlanan ve temeli iki ay önce atılan Kadir Has Stadyumu için idare Mahkemesi yürütmenin durdurulması kararı verdi.

KAYSERİ - Kayseri'de yapılması planlanan ve temeli iki ay önce atılan Kadir Has Stadyumu için idare Mahkemesi yürütmenin durdurulması kararı verdi. Alınan bilgiye göre, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce mülkiyeti Kayseri İl Özel İdaresi'ne ait 65 bin metrekare büyüklüğündeki arsaya karşılık üç ayrı yerde başka arsa verip takasla kendi mülkiyetine kattı ve stadın temel atma töreni de yapıldı. Daha sonra, arazi takasının iptali için Kayseri İdare Mahkemesi'ne dava açan MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Halit Demir'in itirazı, üçüncü seferde kabul edildi ve mahkeme takasla ilgili olarak 'yürütmenin durdurulması' kararını verdi.
Halit Demir, takas işleminin yasalara uygun yapılmadığını öne sürerek, "Özel İdare'nin çok kıymetli olan arsası, daha iyi değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Belediye stat yapacaksa arsanın değerini versin. Ayrıca stadyumun yapılmasına karşı değiliz ama yeri bizce uygun değil" dedi.
Özhaseki tepki gösterdi
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise "Bu gibi girişimler, yapılacak hizmetin önünü kesmeye yöneliktir. Biz, Kayseri için her zaman en iyiyi yapmak istiyoruz. Yürüyen işe çomak sokmak, Kayseri için en büyük kötülüktür. Kararda, arsa değerleriyle ilgili bilirkişi olmadığı gerekçe gösterilmiş. Kısa sürede bilirkişiler inceleme yapacak" diye konuştu. (Spor Servisi)