Kayserispor amigosu ile Fenerbahçeli Berkay barıştı

Kayserispor amigosu ile Fenerbahçeli Berkay barıştı
Kayserispor amigosu ile Fenerbahçeli Berkay barıştı
Kayserispor-Fenerbahçe maçında, üzerinde sarı-lacivertli forma olduğu için tepki gösterilen 5 yaşındaki Berkay Çoban ile minik taraftarı ağlatan Kayserili amigo Recai Kahraman, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün makamında bir araya geldi. Amigo, Fenerbahçeli çocuğa oyuncak otomobil hediye etti.

KAYSERİ - Kayseri Valiliği'nde gerçekleştirilen buluşmaya Berkay Çoban ve 5 yaşındaki taraftarın babası Ramazan Çoban ile amigo Recai Kahraman katıldı.

Vali Orhan Düzün, ''18 Ekim'de Kadir Has Stadı'nda Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta tribünde bulunan Berkay ile olumsuz haberler medyaya yansıdı. Amigo Recai ile görüştük. Kendisinin özür dilediğini söyledi. Kayserispor Kulübü de olayı kınadı. Amigo hakkında 6222 sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesine dair kanun gereğince işlem yapılacak. Ancak sporun kardeşlik ve barış olduğu düşüncesiyle, Recai ile Berkay'ı bir araya getirerek, ayrıştırıcı değil birleştirici olmak istedik. Aslında tribünde her takımın seyircisi birlikte müsabakayı izleyebilmeli ama ülkemizde ev sahibi takım ile misafir tribünleri ayrı ayrı. Amaç tribünlerde olay çıkmasını önleme amacına dayalı. Recai, şimdi Berkay'dan bir kez daha özür dileyecek" dedi.

Amigonun ağlattığı Ahmet Berkay'ın babası konuştu!

"HADİ ŞAKADAN BİR TOKAT AT"

Vali Düzün'ün konuşmasının ardından minik Fenerbahçe taraftarını kucağına alan Amigo Recai, ''Seni üzdüysem özür dilerim. Benim de çocuklarım var. Hadi şakadan bir tokat at, bu olaya ben sebep değilim ama ödeşelim ve helalleşelim'' dedi.

Berkay'ın, attığı tokatın ardından Recai Kahraman, minik taraftara oyuncak otomobil verdi. Kayseri Valisi Düzgün ise Berkay Çoban'a kırtasiye seti hediye etti. Oktay ENSARİ (DHA)

TFF'den skandal görüntüler için açıklama