Kayserispor başkanına ceza davası açıldı

Olaylı maçla ilgili soruşturmayı tamamlayan savcılık, Kayserispor Başkanı Mete Eke dahil 8 kişinin 'müessir fiil ve hakaret'ten yargılanmasını istedi.

Kayserispor-Çaykur Rizespor maçı sonrası çıkan olaylarla ilgili Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma tamamlandı. Kayserispor Kulübü Başkanı Mete Eke'nin de aralarında bulunduğu sekiz kişi hakkında 'müessir fiil ve hakaret etmek' suçlarından dava açıldı.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nce maçtan sonra alınan sanık ve mağdur ifadeleriyle yerel televizyonlardan alınan olaylarla ilgili görüntüleri inceleyen Cumhuriyet Savcısı Arif Gül soruşturmayı tamamladı. Cumhuriyet Savcısı Arif Gül, aralarında Kayserispor
Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 8 kişi hakkında 'müessir fiil ve hakaret etmek' suçlarından dava açtı.
Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülecek davada, Kayserispor Kulübü Başkanı Mete Eke ve diğer yedi sanık hakkında 'müessir fiil'
suçundan 2 aydan 6 aya kadar hapis, hakaret etmek suçlarından da 1 aydan 6 aya kadar hapis cezaları verilebilecek. Sanıklara verilebilecek hapis cezaları para cezasına da çevrilebilecek.
Kayserispor ile Çaykur Rizespor arasında geçen cumartesi oynanan 2 Lig A kategorisi maçı sonrası, bazı taraftarların sahaya inmesiyle büyüyen olaylarda, AKP Rize milletvekilleri Abdulkadir Kart, İmdat Sütlüoğlu ve İlyas Çakır'ın da aralarında bulunduğu sekiz kişi yaralanmıştı. İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu da olayların araştırılması için mülkiye müfettişini görevlendirmişti.