Kayserispor'da 20 ayda 9. kongre

Kayserispor'da 20 ayda 9. kongre
Kayserispor'da 20 ayda 9. kongre
PTT 1. Lig'i şampiyon tamamlayarak, bir sezon aranın ardından yeniden Spor Toto Süper Lig'e yükselen Kayserispor'da, yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı almasıyla 20 ay içinde dokuzuncu genel kurul yapılacak.

KAYSERİ - Daha önceki sezonlarda Spor Toto Süper Lig 'de aldığı başarılı sonuçlar ve kulüpteki kurumsal yönetim sistemiyle adından söz ettiren Kayserispor, 20 ayda 8 olağan ve olağanüstü kongre gerçekleştirerek, "istikrarsız" bir dönem geçirdi.

23 Mayıs'ta olağan kongrede göreve gelen Hilmi Derinel başkanlığındaki yönetim kurulunun aldığı kararla yarın yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulla Kayseri temsilcisi 20 ayda 9'uncu kongresini gerçekleştirmiş olacak.

DÖRT BAŞKAN GÖREV YAPTI

sarı-kırmızılı kulüpte 20 ayda 4 kulüp başkanı görev yaptı. Bu dönemde Recep Mamur, Yücel Şahin, Bekir Yıldız ve Hilmi Derinel kulüp başkanlığı görevinde bulundu. Yücel Şahin ve Hilmi Derinel yönetimleri yaklaşık birer ay görevde kalabildi.

BELİRSİZLİK TAKIMA YANSIDI

Kayserispor'daki yönetim belirsizliği teknik heyet ve transferlere de yansıdı. PTT 1. Lig'de takımı şampiyon yapan teknik direktör Cüneyt Dumlupınar, sözleşmesinin bitmesinin ardından kulüpten ayrılarak, Karşıyaka ile sözleşme imzaladı. Dumlupınar'ın yerine Gaziantepspor'daki görevinden ayrılan Okan Buruk ile prensip anlaşması yapılmasına rağmen olağanüstü kongre kararı sebebiyle resmi sözleşme imzalanamadı. (AA)