Kayserispor'da hedef Türkiye Kupası

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas yeni sezonda hedeflerini Türkiye Kupası'nı kaldırmak olarak belirledi. Kafkas, ligde sezonu en erken açan takımlardan biri olduklarını ve her yönüyle takımı lige hazırladıklarını belirtti.

KAYSERİ - Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas yeni sezonda hedeflerini Türkiye Kupası'nı kaldırmak olarak belirledi. Kafkas, ligde sezonu en erken açan takımlardan biri olduklarını ve her yönüyle takımı lige hazırladıklarını belirtti. Transfer çalışmalarını tamamladıklarını, ancak bir sağ bek oyuncusuna ihtiyaç duyduklarını ifade eden Kafkas, şunları söyledi: "Kulübe uygun olursa transfer istiyoruz. Elimdeki tek sermayem doğruluk ve dürüstlük. İki tane oyuncuyu tutmamız kulübe mali külfet getirdi. Şu anda sağ bek ihtiyacımız var ve bunu herkes görüyor. Eldeki imkânlar doğrultusunda yapabilirsek transfer yaparız, ama yapamazsak da bunu bahane etmem. Eldeki imkânlarla en iyisini yapmaya çalışırım. Başarı gelsin diye kulübü borçlandıramayız."
'Beşinciliği korumak başarıdır'
Gazetecilerin ligdeki hedeflerini sormaları üzerine Kafkas, geçen iki sezon elde edilen beşinciliği korumanın kendileri için başarı olacağını, üç büyüklerin bu sezon çok güçlendiğini ifade etti. Ellerindeki oyuncuları tutmakta zorlanırken, en az onların kalitesinde oyuncu almanın çok büyük mali külfet getireceğini ve şu an Kayserispor için bunun mümkün olmadığını belirten Kafkas, "Türkiye Kupası'nı Kayseri'ye getirmek için vargücümüzle çalışacağız. En büyük hedefimiz budur. Anadolu kulübünde eşik atlamak çok kolay değil. Beşincilik, altıncılık başarıdır" dedi. (Spor Servisi)