Kayserispor'da Recep Mamur yeniden başkan

Kayserispor'da Recep Mamur yeniden başkan
Kayserispor'da Recep Mamur yeniden başkan
Kayserispor Kulübü Olaganüstü Genel Kurul Toplantısı'nde Recep Mamur, yeniden başkan seçildi. Mamur, "Ateşten bir gömlek giydik. Şehir halkının ve yöneticilerinin desteğini bekliyoruz" dedi.

KAYSERİ - Sarı-kırmızılı kulübün olaganüstü genel kurulu Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yapıldı. Çoğunluğa bakılmaksızın yapılan toplantıya Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, kulüp eski ve yeni yöneticileri ile 200'e yakın delege katıldı.

Divan Başkanı Mustafa Alan, Kayserispor'un bir an önce yeni yönetimini oluşturup, yoluna devam etmesini arzuladıklarını belirterek, tüzükteki 23 kişi olan yönetim kurulunun 11 kişiye düşürülmesini oylattı. Delegeler üye sayısının 11 olarak belirlenmesini kabul etti. Daha sonra Recep Mamur başkanlığındaki yönetim kurulu delegelerin oy birliğiyle yönetime seçildi.

Başkan Mamur, görevi yeniden üstlenmesinde sarı-kırmızılı kulübe olan sevgisinin, hatırından çıkamadığı il yöneticilerinin ve kamuoyu baskısının önemli etken olduğunu belirterek, "Bu kulübe daha önce 11.5 yıl hizmet ettim ve bir çok başarıya imza attık. Şu anda ileri sürülen 80 milyon TL'lik borç aslında diğer Süper lig kulüpleriyle kıyaslandığında çok büyük ve ödenmez bir borç değil. Kayserispor PTT 1'inci lige düştüğünde geliri 5 milyon TL, gideri ise 40 milyon TL idi. O nedenle borç oluştu. Kayserispor'un ortada kalmaması için, gönül bağım ve hatırını kıramadığım kişilerin baskısıyla Kayserispor'un daha fazla yönetim krizi yaşamaması için görevi kabul ettim. Kentin yöneticileri, kulübün eski başkan ve yöneticileri, sanayiciler ve ticaret erbabı bize katkıda bulunsun, destek versin" ifadelerini kullandı.

Kulübün 11 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu :
ASİL ÜYELER : Recep Mamur (Başkan), Ali Çetin, Yücel Şahin, Oğuz Ortaköylüoğlu, Rifat Pehlivan, Serdar Maraşlı, Mustafa Demir, Mehmet Delikan, Osman Paşa Karaca,Ahmet Yıldız, Mehmet Hızlıer
YEDEK ÜYELER : Mehmet Dinç, Cemil Fener, Metin Sönmez, Metin Kösedağ, Ferhat Yağmur, Oğuzhan Ulutaş, Ahmet Yağmahan, İsmail Solak, Cemal Gül, Ahmet Akı. Oktay ENSARİ (DHA)