Kayserispor'dan Hasan Ali açıklaması

Kayserispor'dan Hasan Ali açıklaması
Kayserispor'dan Hasan Ali açıklaması
Kayserispor Kulübü, geçen yıl Fenerbahçe'ye transfer olan Hasan Ali Kaldırım yüzünden Mainz'ın başvurusu üzerine puan silineceği iddiasının doğru olmadığı açıklandı.

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Alman kulübü Mainz'ın, eski oyuncuları Hasan Ali Kaldırım'ın Fenerbahçe 'ye transferinde kendilerine ödeme yapılmadığı gerekçesiyle FIFA'ya başvurduğu iddiası üzerine şöyle konuştu:
"Hasan Ali transfer olduğunda Alman kulübüne paranın bir miktarını yatırmıştık. Prosüdür gereği kalanı da yapılan anlaşma uyarınca bu aylarda dönecekti. Medyadaki haberlere göre FIFA'nın Kayserispor'a puan silme cezası verebileceğini, lisans iptali gibi haberler doğru değildir. Kayserispor, prosüdür gereği her türlü sorumluluklarını yerine getirmektedir."

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL 6 ARALIK'DA

Kayserispor Yönetim Kurulu, 6 Aralık'da yeniden olaganüstü kongre yapılması kararı alındı. Geçen Cumartesi günü yapılan olaganüstü kongrede Yücel Şahin başkanlık görevini üstlenmişti. Ancak Büyükşehir Belediyesi ve Kayserispor onursal başkanı Mehmet Özhaseki'nin Kayserispor tesislerinde yaptığı görüşmenin ardından eski başkan Recep Mamur'un yeniden görevi üstlenmesi ve başkanlığı dönmesi kararlaştırıldı. Sarı-kırmızılı kulübün olaganüstü kongresi 6 Aralık cumartesi günü saat 10.00'da Valilik Gültepe Planlama Yatırım Dairesi başkanlığı sosyal tesislerinde yapılacak. Oktay ENSARİ (DHA)