'Kayserisporlular istedi diye oyundan atıldım'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunma oyuncusu Edu, Kayserispor maçında ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı kartla ilgili olarak kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada...

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunma oyuncusu Edu, Kayserispor maçında ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı kartla ilgili olarak kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Hakem Kayserisporlu futbolcuların dediklerini yaptı ve beni ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyundan attı" dedi. İlk sarı kartı gördüğü pozisyonda çok normal bir hareket yaptığını ifade eden Edu, "Rakip forveti bizim kalemize yönelmişti. Ben de araya girip topu aldım. Hakem pozisyonu görmeden, rakip takım futbolcularının yönlendirmeleriyle sarı kart çıkardı. O maçta bile defalarca buna benzer hareketler oldu. Onlara düdük bile çalınmadı" diye konuştu.
Edu ikinci sarı kartın da yanlış bir karar olduğunu belirterek, "Rakibin vurduğu topu göğsümle engelledim. Uzakta olan hakem olanları iyi göremedi ve benim topu elimle kestiğimi düşündü. Formamı gösterdim, yardımcılarına sormasını istedim, ama nafile. Bunun yerine Kayserisporlu futbolcuların dediklerini yaptı ve bana bir sarı kart daha gösterdi" dedi. "Ben hakemlerle ilgili yorum yapmam, çünkü benim işim oynamak" diyen Brezilyalı futbolcu, mağdur duruma düştüğü bu pozisyonda Fenerbahçe yönetiminin hakkını araması gerektiğini de ifade etti. (Spor Servisi)