Kayserispor'un 40 yıllık özlemi

Kayserispor'un 40 yıllık özlemi
Kayserispor'un 40 yıllık özlemi
Kayseri temsilcisi, hafta sonu konuk edeceği rakibini mağlup ederek, uzun süren galibiyet özlemine son vermek istiyor.

KAYSERİ (AA) - İki sarı-kırmızılı takım, 27 Ekim Pazar günü ligde 37. kez karşı karşıya gelecek. Geride kalan 36 maçta Galatasaray 23, Kayserispor ise sadece 1 galibiyet alırken, 12 maç da berabere sonuçlandı.

Kayserispor, lig tarihinde şimdiye kadar Galatasaray karşısındaki tek galibiyetini 21 Nisan 1974'te Kayseri'de yapılan maçta 2-0'lık sonuçla aldı. Kayseri'nin sarı-kırmızılı ekibi, renktaşı ile lig tarihinde yaptığı ikinci randevuda tattığı galibiyetin ardından, oynadığı son 33 maçta galibiyet yüzü göremedi.

Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Galatasaray maçını kazanarak, taraftarlarına tarihi bir galibiyet armağan etmek istediklerini söyledi.

Galatasaray karşısına mutlak 3 puan arzusuyla çıkacaklarını belirten Ortaköylüoğlu, şunları kaydetti:
"Lige maalesef iyi başlayamadık. Geride kalan haftalarında istediğimiz sonucu alamadık. Galatasaray maçını iyi bir başlangıç olarak görüyoruz. Çalışmalarımız da çok güzel şekilde devam ediyor. Bu karşılaşma bizim açımızdan çok kolay olmayacak. Galatasaray maçını kazanarak, rakibimize karşı yaklaşık 40 yıldır süren şanssızlığı sona erdirmeyi arzu ediyoruz. Bunu başaracak güce ve kaliteye sahibiz. İnşallah iyi bir mücadele sonunda galip geliriz ve yaklaşık 40 yıllık hasret sona erer."

Galatasaray karşılaşması için taraftarlardan destek isteyen Ortaköylüoğlu, "Bu zorlu maçta taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. İnşallah takımımızın sahada mücadelesi ve taraftarımızın da desteğiyle sahadan galibiyetle ayrılan taraf biz olacağız" ifadelerini kulandı.